Скандинавські Цверги — природні духи. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавські Цверги — природні духи. Германо-скандинавська міфологія

Цверги (у давньоісландській, германо-скандинавській міфологіях) — істоти, подібні до карликів, природні духи. Їх називали чорними альвами або дварфами, в протилежність білим альвам-ельфам. Скандинавські легенди оповідають, що в незапам’ятні часи цверги були черв’яками в тілі величезного велетня Іміра, з якого було створено світ. У «Старшій Едді» говориться, що вони були створені з крові і кісток багатиря Бриміра, який, ймовірно, являвся тим самим Іміром.
Цверги мешкали в землі і каменях, вони боялися сонячного світла, що перетворювало їх на камінь, у володіння їм була віддана земля Нідавеллір. Ці істоти були дуже майстерні в різних ремеслах, вони створювали чарівні вироби для богів: молот Мьєлльнір, спис Гунгнір, золоте волосся Сів, намисто Брісінгамен, корабель Скідбладнір та ін.
З бджолиного меду і крові поета і мудреця Квасіра ці істоти створили священний мед поезії — їм боги мастили губи новонародженому, якому визначено в майбутньому складати вірші.
Цверги — майстерні майстри-ювеліри і ковалі, що мали магічні знання і чаклунство.
Альвіс — мудрий цверг, що сватався до дочки бога Тора Труд і  хитрістю Тора перетворений на камінь.
Андварі — творець магічного кільця сили і скарбів Нібелунгів з викраденого їм золота рейнських дів.
Двалін — викував спис Гунгнір, корабель Скідбладнір і золоте волосся для богині Сів.
Брокк і Ейтрі — творці вепра Гуллінбурсті із золотою щетиною для бога Фрейра.
Альфріг, Двалін, Берлінг, Грер — творці знаменитого чарівного намиста Брісінгамен.
Галар і Фьялар — виготівники «меду поезії» з крові убитого ними мудрого чоловічка Квасіра.
Сідрі — викував молот Мьєлльнір і створив каблучку Драупнір.
Цверги Аустрі, Вестрі, Нордрі, Судрі — підтримують небо по чотирьох сторонах світу (землі).

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Хаддінг — син данського короля Грама. Герой виховувався у Швеції серед велетнів, де його навчили мистецтву магії. Хаддінгу протегував бог Одін, який являвся героєві у вигляді одноокого велетня.

Хегні — герой германо-скандинавської міфології. Має суперечливі риси. Еддичні пісні зображують Хегні бездоганним героєм. У сазі про Тідреке і у «Пісні про Нібелунгів» Хегні має негативні риси. Він зрадницьки убив великого Зігфріда (Сігурда), а потім заховав золотий скарб Нібелунгів на дні річки.

Хельгі — герой скандинавської міфології. Ім’я Хельгі можна перевести з давньоісландського як «присвячений» або «священний». Хельгі протегували діви-воячки, яких називали валькіріями.

Скандинавські Цверги — природні духи. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія