Скандинавська героїня Брунхільд — войовнича і найпрекрасніша валькірія. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавська героїня Брунхільд — войовнича і найпрекрасніша валькірія. Германо-скандинавська міфологія

Брунхільд (Брунгільда) («поєдинок») — героїня скандинаво-германської міфології, сама войовнича і найпрекрасніша валькірія, що кинула виклик Одіну: вона дарувала перемогу у битві не тому, кому призначав верховний бог. У покарання бог навантажив її в сон і заслав на землю, де Брунхільд повинна була лежати на вершині пагорба Хіндарфьялль, оточена вогняною стіною.
Прорватися крізь бурхливе полум’я зумів лише Сігурд (у германському епосі Зігфрід), знаменитий герой, що вбив дракона Фафніра. Він пробудив войовничу красуню Брунхільд і, обіцяючи одружитися, залишив у заставу кільце карлика Андварі, не відаючи про нависле над кільцем прокляття. Відьма Грімхільд дала Сігурду напій забуття, і Сігурд, забувши про свою наречену, одружився на донці чаклунки красуні Гудрун (у германських легендах, Крімхільда). Коли пам’ять повернулася до нього, серце героя наповнилося стражданням, соромом і печаллю.
Тим часом до Брунхільд засватався брат Гудрун, король бургундів Гуннар (у германських відданнях, Гюнтер). Але валькірія дала клятву вийти заміж лише за того, хто здолає вогонь, що оточує її, а подібне було під силу тільки Сігурду. Сігурд погодився допомогти Гуннару, на час шлюбного випробування герой помінявся з Гуннаром виглядом і пройшов крізь вогонь замість нього. Брунхільд була вимушена вийти заміж за Гуннара, але згодом коли обман розкрився, розгнівана Брунхільд зажадала від чоловіка, щоб той убив Сігурда.
Гуннар і його брат Хегні смертельно поранили Сігурда на полюванні. На смертному ложі, вмираючи, Сігурд закликав до себе кохану Брунхільд. Не в силах знести терзання сумління, Брунхільд наклала на себе руки, щоб хоч в могилі бути поряд з коханим. Тільки після смерті Брунхільд і Сігурд нарешті набули спокою в любові, раніше зруйнованій мерзотними інтригами. А прокляття карлика Андварі разом з успадкованим кільцем перейшло на Хегні і Гуннара. Вони обидва надалі загинули тяжкою смертю, але не видали таємниці рокового кладу Нібелунгів.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Нібелунги — усі власники золотого кладу (скарбів і магічного кільця сили) карлика-цверга Андварі, який раніше вкрав прокляте золото у Рейнських дів.

Сігурд — великий герой, син Сігмунда і Сіглінд, вихованець чаклуна-коваля Регіна, брата дракона Фафніра, який стереже проклятий золотий клад карлика Андварі.

Старкад — герой скандинавської міфології, безжальний і жорстокий воїн-вікінг, з ім’ям якого пов’язана величезна кількість подвигів. Був потворним велетнем з іклами, що виступають з рота, і з шістьма руками.

Скандинавська героїня Брунхільд — войовнича і найпрекрасніша валькірія. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія