Скандинавські Брісінги — власники намиста Брісінгамен. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавські Брісінги — власники намиста Брісінгамен. Германо-скандинавська міфологія

Брісінги (брістлінги) (у скандинавській міфології) — таємничі власники дивовижного золотого намиста Брісінгамен, яке пристрасно бажала мати богиня родючості Фрейя. Щоб дістати його, вона заплатила своєю любов’ю усім чотирьом брісінгам — Альфрігу, Дваліну, Берлінгу і Греру, які виготовили прикрасу. Обурений цим вчинком, Одін докорив їй в приниженні божої гідності і в покарання змусив розв’язати війну на землі людей, в Мідгарді. Загиблих у битвах вони ділили навпіл.
Однозначне тлумачення цього міфу ускладнене в першу чергу неясним походженням брісінгів. Проте правдоподібнішою є версія, що «плата любов’ю» символізує тілесну сторону любові, зокрема сліпу пристрасть і похіть. Ніщо, навіть засудження Одіна, не могло зупинити прекрасну богиню, яка забажала отримати дорогоцінну прикрасу. Брісінгамен так тісно поєдналося з образом Фрейї, що коли Тор вирішив переодягнутися в її сукню, щоб відібрати у Трюму свій молот, вона позичила йому намисто для більшої переконливості.
Вишукане намисто Брісінгамен  було схоже на рідкий вогонь. Богиня Фрейя, охоплена бажанням отримати коштовність, заплатила за нього дорогу ціну, але витончена прикраса так посилила її красу, що вона не знімала його навіть вночі. Намисто Брісінгамен у міфах тісно поєдналося з образом Фрейї і було одним з невід’ємних атрибутів богині. На її чарівній шиї воно виглядало символом плодів земних і небесних, виблискуючи подібно до зірок нічного неба. Сльози самої Фрейї, а вона багато плакала під час пошуків зниклого чоловіка Одіна, перетворювалися на золото, а потрапляючи до моря, оберталися у бурштин.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Беовульф — герой північного і англосакського епосу, що здолав двох жахливих чудовиськ, — Гренделя в королівстві данів і дракона королівства гаутів.

Брунхільд — героїня скандинаво-германської міфології, сама войовнича і найпрекрасніша валькірія, яка кинула виклик самому Одіну.

Крімхільда — героїня германського епосу «Гімн про Нібелунгів», дружина Зігфріда, після смерті героя стала дружиною короля гуна Аттіли. Відома досконалою красою, яка спонукала на подвиги і прирікала на смерть доблесних воїнів.

Скандинавські Брісінги — власники намиста Брісінгамен. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія