Скандинавські боги Аси — боги-воїни. Германо-скандинавська міфологія

Скандинавські боги Аси — боги-воїни. Германо-скандинавська міфологія

Аси (у скандинавській міфології) — основна група богів на чолі з Одіном, батьком більшості асів, які любили, воювали і вмирали, оскільки, подібно до людей, не мали безсмертя. Ці боги протиставляються ванам (богам родючості), велетням (етунам), карликам (цвергам), а також жіночим божествам — дісам, норнам і валькіріям. Вони мешкали у небесній фортеці Асгард, яка з’єднувалася з Мідгардом веселковим мостом Біврест.
Асам — богам-воїнам вклонялися герої і королі. Проводирем героїчних асів був Одін, якого зображували в рогатому шоломі, що йде за юними і прекрасними богами і богинями, втілюючими силу і красу. Асами, окрім Одіна були двадцять сім богів-воїнів і двадцять дві богині.
У міфах найбільш відомі Бальдр, Борр, Брагі, Бурі, Відар, Валі, Ве, Вілі, Дагр, Деллін, Локі, Магні, Ньєрд, Тор, Тюр, Форсеті, Фрейр, Хед, Хеймдалль, а також богині Ейр, Ідунн, Нанна, Нотт, Сага, Сів, Сігінн, Соль, Фрігг, Фрейя. Власне, у скандинавській міфології, дві групи богів — аси і вани. Тільки аси були жителями небесного міста Асгарда. У давнину аси воювали з ванами, але потім вирішили укласти мир і обмінялися богами. Аси відправили до ванів Хеніра і Міміра, а Вани послали до Асгарду Ньєрда, Фрейю, Фрейра і мудрого Квасіра.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Одін — верховний бог скандинавської міфології, син Бору і Бестли, онук Бурі. Його культ був особливо популярний у вікінгів. Пірати Півночі вклонялися бoгy, який любив битви, і вірували, що у Вальхаллі цей одноокий бог збирає рать ейнхерієв — «відважно загиблих» воїнів.

Ран — божество моря, сестра і дружина Егіра. Хазяйка чарівної сітки, яку накидала на кораблі, щоб потягнути їх на дно.

Сів — богиня, дружина тора. Сів славилася своїм дивовижним золотим волоссям (символом родючості). Страждання красуні Сів, що позбулася по злій примсі Локі свого густого волосся, ототожнювалися скандинавами із зимою, коли на полях замість золотої ниви залишається стерня.

Скандинавські боги Аси — боги-воїни. Германо-скандинавська міфологія

Повернутись на сторінку германо-скандинавська міфологія