Китайський Цзяо-Лун — злий дракон. Китайська міфологія

Китайський Цзяо-Лун — злий дракон. Китайська міфологія

Цзяо-Лун — дуже рідкісне для Китаю явище — злий дракон — лускате водяне чудовисько. Він із задоволенням їв людей і обожнював смажених ластівок. Але він не безстрашний, злякати його здатне залізо і п’ятикольорові нитки.Дракони в китайській міфології — прихильні і добрі до людей істоти. Але все ж не обійшлося і без існування злого дракона. Дуже рідкісне для Китаю явище — злий дракон — лускате водяне чудовисько. Ім’я його Цзяо-Лун. Він із задоволенням їв людей і обожнював смажених ластівок. Але він не безстрашний, злякати його здатне залізо і п’ятикольорові нитки.
Знаходячись неподалік від помешкання цього дракона, тим більше переходячи річку, обов’язково потрібно взяти з собою клубок п’ятикольорової нитки і шматочок металу. Тоді дракон не стане їсти подорожнього. Китаєць ніколи не стане їсти одне із традиційних блюд — смажених ластівок, якщо його чекає дорога через річку. Адже так можна спровокувати Цзяо-Лун.

Щоб уникнути зустрічі з цим кровожерним драконом, кожен китаєць знає як виглядає Цзяо-Лун і чим він відрізняється від інших драконів. Він дуже схожий на змію, має маленьку голову і тонку шию, але пересувається на чотирьох лапах. Довжина його трохи більше трьох метрів. З боків у нього візерунки, на спині темні плями, а грудка червона. Цзяо-Лун прикрашає біле намисто. Він рогатий і має гострі зуби, що випинають. Цзяо-Лун відкладає дуже великі яйця, угледівши їх, подорожній намагається якнайшвидше покинути місцевість.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Хоу І — син верховного божества, стрілець, який вчинив багато відважних вчинків: уразив стрілами дев’ять сонць; отримав від Сі Ванму еліксир безсмертя; підпорядкував вітри, що спустошували імперію.

Хуанді — в китайській міфології уособлення магічних сил землі; звідси його зв’язок з жовтим кольором ґрунтів. Вважалося, що Хуанді був величезного росту, мав обличчя дракона, сонячний ріг, чотири ока або чотири особи.

Юй — герой, приборкувач потопу; його шанували за працьовитість; в давнину Юя зображували напівдраконом, оскільки його батьком вважався дракон Гунь, а пізніше — у вигляді людини. Юй став першим імператором міфічної династії Ця. Вважається, що він правив з 2205 по 2197 рік до нашої ери.

Китайський Цзяо-Лун — злий дракон. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія