Китайський бог Юйді — верховний владика. Китайська міфологія

Китайський бог Юйді — верховний владика. Китайська міфологія

Юйді («нефритовий государ») (у китайській міфології) — верховний владика, якому підкорявся увесь всесвіт: небеса, земля і підземний світ, усі божества і духи. Давні уявляли його сидячим на троні у прекрасному імператорському халаті з вишитими драконами, в царському головному уборі, з неодмінною нефритовою дощечкою в руці.

Палац імператора знаходився на найвищому, 36 небі, звідки він і керував усім сущим, а біля воріт палацу в якості вахтера стояв святий Ван Лінгуань. Вважалося, що дружиною імператора була богиня шовківництва Матоднянь. Його донька Цігунянь («сьома дівиця») була дуже популярним персонажем казок і вірувань. Наприклад, її дух дівчини викликали, гадаючи на судженого. У Давньому Китаї Юйді, великому государеві, який володів даром перевтілюватися і міняти свій вигляд 72 способами, була присвячена безліч храмів.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Басянь — «вісім безсмертних», в китайській даоській міфології популярна група героїв, символи удачі. Усі вони досягли безсмертя внаслідок досягнення дао, або «шляху». Першим досяг безсмертя Лі Тегуай, учень засновника даосизму Лао-цзи.

Жун Чен — маг, вчитель жовтого государя Гуаньді. Йому приписується винахід календаря, а також способу досягнення безсмертя за допомогою акту статевого життя.

Хоу І — син верховного божества, стрілець, який вчинив багато відважних вчинків: уразив стрілами дев’ять сонць; отримав від Сі Ванму еліксир безсмертя; підпорядкував вітри, що спустошували імперію.

Китайський бог Юйді — верховний владика. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія