Китайський герой Юй — приборкувач потопу. Китайська міфологія

Китайський герой Юй — приборкувач потопу. Китайська міфологія

Юй (в старокитайській міфології) — герой, приборкувач потопу; його шанували за працьовитість. У давнину Юя зображували напівдраконом, оскільки його батьком вважався дракон Гунь, а пізніше — у вигляді людини. Юй працював 13 років, щоб припинити потоп. Він направляв води, прорізаючи в горах канали, створюючи річки, джерела і гирла. Його руки і ноги вкрилися мозолями, він був виснажений і ледве міг ходити. Проте Юй продовжував працювати, створюючи іригаційну систему, щоб відвести воду в море.
В результаті його діяльності земля стала придатною для вирощування урожаю, і усі дев’ять провінцій Китаю об’єдналися. Імператор був настільки вдячний Юю, що відрікся від престолу і поступився йому троном. Так Юй став першим імператором міфічної династії Ця. Вважається, що Юй правив з 2205 по 2197 рік до нашої ери, а кожен подальший імператор є інкарнацією дракона Юя.
Відомий міф про те, як Юй перетворився на ведмедя, щоб встигнути виконати роботу. Коли наставав час обіду, він приймав вигляд людини і бив у барабан. Тоді дружина приносила йому їжу. Одного разу Юй розбив скелі, а дружині здався барабанний бій. Вона принесла втомленому чоловікові обід, але, побачивши ведмедя, в страху втекла. Юй кинувся за нею; дружина чекала дитини, і їй було важко бігти. Вона впала і перетворилася на камінь, який почав рости. Коли настали пологи, Юй розбив камінь, і звідти з’явився його син Ці.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ін-Лун — двокрилий дракон, що мешкав на південному схилі пагорба Сюнлі, який знаходиться на північному сході Великої пустелі. Належав дракон Небесному Владиці. Він накопичував воду і виливав її на землю дощами.

Лун-Ван — дракон неймовірних розмірів, довжиною в півкілометра. Він має небачене багатство. Це владика драконів і хазяїн водної стихії. Його величезний палац із загнутим по кутах дахом і довгими аркадами знаходився на самому дні Східного моря.

Цзяо-Лун — дуже рідкісне для Китаю явище — злий дракон — лускате водяне чудовисько. Він із задоволенням їв людей і обожнював смажених ластівок. Але він не безстрашний, злякати його здатне залізо і п’ятикольорові нитки.

Цін-Лун — вартовий Сходу — найзначніше створіння небес, одна з найсильніших і могутніших тварин в китайській міфології.

Китайський герой Юй — приборкувач потопу. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія