Китайський бог Жу Шоу — божество осені. Китайська міфологія

Китайський бог Жу Шоу — божество осені. Китайська міфологія

Жу Шоу (в старокитайській і даоській міфології) — божество осені. У коментарі до «Книги обрядів» (VI—II століття до нашої ери) пояснюється його ім’я: «Восени усі рослини дозрівають (жу) і починається збір (шоу) врожаю». Жу Шоу вважався також духом металу, а оскільки метал пов’язувався із заходом, то божество Жу Шоу розміщували в західній частині храму. Його зображували з косинцем в руках. Він відав також покараннями на небі. Згідно з міфом, жив на горі Юшань, звідки спостерігав за заходом сонця і відображенням західних променів, звідси і прізвисько Хун Гуан («Яскраво-червоний блиск»).

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гуаньді — бог війни, бог багатства, а також покровитель чиновників. Згідно з міфом Гуаньді прославився тим, що мав здатність відвертати демонів. Вважається, що у Гуаньді був реальний прототип — воєначальник Гуань Юй або Гуань Йо, що жив у III столітті нашої ери в смутні часи занепаду правління Ханьскої династії.

Гуаньінь — богиня милосердя і співчуття, іпостась чоловічого образу бодхісатви Авалокітешвари, відомого в Японії як Каннон; вона допомагала усім земним істотам досягти духовного осяяння. Гуаньінь — родопомічниця; іноді її зображували з дитиною на руках.

Жу Шоу — божество осені. Жу Шоу вважався також духом металу, а оскільки метал зв’язувався із заходом, те божество розміщували у західній частині храму.

Китайський бог Жу Шоу — божество осені. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія