Жо Шуй Давнього Китаю — річка під горою Куньлунь. Китайська міфологія

Жо Шуй Давнього Китаю — річка під горою Куньлунь. Китайська міфологія

Жо Шуй («слабка вода») (у китайській міфології) — річка під горою Куньлунь, де жила власниця зілля безсмертя, правителька західного раю безсмертних Сі Ванму («Володарка Заходу»). Вода у цій річці не тримала на поверхні навіть легкої лебединої пір’їнки. Можна припустити, що Жо Шуй розглядалася як особлива річка, яка розділяла царство живих і мертвих. Жо Шуй — типовий топонім, бо цим ім’ям називалися і реальні річки в різних околичних і суміжних Китаю землях.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ін-Лун — двокрилий дракон, що мешкав на південному схилі пагорба Сюнлі, який знаходиться на північному сході Великої пустелі. Належав дракон Небесному Владиці. Він накопичував воду і виливав її на землю дощами.

Лун-Ван — дракон неймовірних розмірів, довжиною в півкілометра. Він має небачене багатство. Це владика драконів і хазяїн водної стихії. Його величезний палац із загнутим по кутах дахом і довгими аркадами знаходився на самому дні Східного моря.

Цзяо-Лун — дуже рідкісне для Китаю явище — злий дракон — лускате водяне чудовисько. Він із задоволенням їв людей і обожнював смажених ластівок. Але він не безстрашний, злякати його здатне залізо і п’ятикольорові нитки.

Цін-Лун — вартовий Сходу — найзначніше створіння небес, одна з найсильніших і могутніших тварин в китайській міфології.

Жо Шуй Давнього Китаю — річка під горою Куньлунь. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія