Китайський бог Шеньнун — бог землеробства. Китайська міфологія

Китайський бог Шеньнун — бог землеробства. Китайська міфологія

Шеньнун («божий землероб») (в старокитайській міфології) — бог землеробства. Вважалося, що у нього зміїне тіло, людська подоба, бичача голова і ніс тигра; колір шкіри — зелений (колір рослинності). Коли Шеньнун народився, в землі раптом з’явилися 9 колодязів, а з неба дощем випало просо.
Бог землеробства Шеньнун у Давньому Китаї визнаний першим лікарем — він готував відвари з цілющих трав і вважався безсмертним. Помер Шеньнун, проковтнувши стоніжку, кожна нога якої перетворилася на величезного черв’яка. За переказами, вони і розірвали тіло бога.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гуаньді — бог війни, бог багатства, а також покровитель чиновників. Згідно з міфом Гуаньді прославився тим, що мав здатність відвертати демонів. Вважається, що у Гуаньді був реальний прототип — воєначальник Гуань Юй або Гуань Йо, що жив у III столітті нашої ери в смутні часи занепаду правління Ханьскої династії.

Гуаньінь — богиня милосердя і співчуття, іпостась чоловічого образу бодхісатви Авалокітешвари, відомого в Японії як Каннон; вона допомагала усім земним істотам досягти духовного осяяння. Гуаньінь — родопомічниця; іноді її зображували з дитиною на руках.

Жу Шоу — божество осені. Жу Шоу вважався також духом металу, а оскільки метал зв’язувався із заходом, те божество розміщували у західній частині храму.

Лейгун — бог грому. Він мав тіло дракона, людську голову, і він бив по своєму животу, як по барабану. Лейгуна часто зображували із чорними крилами кажана, з пташиними кігтями і головою, синім людським тулубом.

Китайський бог Шеньнун — бог землеробства. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія