Майтрея — бодхісатва і будда прийдешнього. Китайська міфологія

Майтрея — бодхісатва і будда прийдешнього. Китайська міфологія

Майтрея («пов’язаний з дружбою») (у буддійській міфології) — бодхісатва і будда прийдешнього, який з’явиться в кінці нинішнього століття в літочисленні буддистів. Культ Майтрея широко поширений в тібетському буддизмі.
Згідно з одним із віддань, Асанга (VI століття), учений, мудрець і засновник школи йогачара, яка вчить, що усе суще це «тільки свідомість», сприйняв вчення від самого Майтрея. Асанга, прагнучи досягти духовного осяяння, вдавався до медитації, закликаючи Майтрея. Йшли роки, Асанга не досяг мети, вийшов з печери і побачив пса, що страждає від ураженої черв’яками рани. Асанга зібрав черв’яків і, жаліючи їх, надав для їжі власне тіло. Але тут собака обернувся Майтреєм, який пояснив Асангу, що співчуттям той досяг бажаного духовного осяяння.

Вважається, що Майтрея мешкає в небі тушита, де чекає часу свого вступу в якості будди у світ людей. Він народиться, коли тривалість життя людей досягне 84 000 років і весь світ знаходитиметься під управлінням справедливого буддійського правителя. Культ Майтрея був популярний в країнах Центральної Азії, в Гімалаях і Тибеті, де на його честь споруджені багато велетенських статуй. Майтрея зображували сидячим на троні «на європейський лад», він золотого кольору, поряд з Майтреєм зображують колесо дхарми, ступу і вазу.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Хоу І — син верховного божества, стрілець, який вчинив багато відважних вчинків: уразив стрілами дев’ять сонць; отримав від Сі Ванму еліксир безсмертя; підпорядкував вітри, що спустошували імперію.

Хуанді — в китайській міфології уособлення магічних сил землі; звідси його зв’язок з жовтим кольором ґрунтів. Вважалося, що Хуанді був величезного росту, мав обличчя дракона, сонячний ріг, чотири ока або чотири особи.

Юй — герой, приборкувач потопу; його шанували за працьовитість; в давнину Юя зображували напівдраконом, оскільки його батьком вважався дракон Гунь, а пізніше — у вигляді людини. Юй став першим імператором міфічної династії Ця. Вважається, що він правив з 2205 по 2197 рік до нашої ери.

Майтрея — бодхісатва і будда прийдешнього. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія