Лунван Давнього Китаю — хазяїн водної стихії. Китайська міфологія

Лунван Давнього Китаю — хазяїн водної стихії. Китайська міфологія

Лунван (у китайській міфології) — хазяїн водної стихії; йому підкорялися бог грому Лейгун, владика дощу Юйші і бог вітру Фенбо. Згідно із ранніми текстами, Лунван — істота, що виділяється серед інших драконів надзвичайними розмірами, — приблизно півкілометра в довжину. Образ Лунвана склався у перших віках нашої ери.
Поширення отримала даоська класифікація — уявлення про Лунвана, як про верховного дракона чотирьох морів (відповідно до старокитайської космогонії): Гуан-де («збільшує доброчесність») — Лунван Східного моря, Гуан-лі («збільшує багатство») — Південного, Гуан-жун («збільшує прихильність») — Західного і Гуан-цзе («збільшує щедрість») — також Західного. Усі вони вважаються братами, з яких старший, — Гуан-де. Існувало уявлення і про Лунвана чотирьох головних річок Китаю.
У народних казках і відданнях зазвичай фігурує просто Лунван або Дунхай Лунван («цар драконів Східного моря»). У пізніх народних віруваннях Лунван нерідко розглядається як владика стихій, якому підпорядковані бог грому, богиня блискавки, бог вітру і хазяїн дощу. У пізній народній синкретичній міфологічній системі Лунван підлеглий верховному владиці Юйді. Лунван — цар драконів, що приносить дощ, мав своє військо, яке складається з морських мешканців: черепах, каракатиць і інших мешканців глибин. Заступництва цього царя драконів, що дарує дощ, просили землероби, моряки, рибалки і водоноси. Культ Лунвана був надзвичайно популярний в старому Китаї. Храми, присвячені йому, були в кожному місті, кожному селі.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Басянь — «вісім безсмертних», в китайській даоській міфології популярна група героїв, символи удачі. Усі вони досягли безсмертя внаслідок досягнення дао, або «шляху». Першим досяг безсмертя Лі Тегуай, учень засновника даосизму Лао-цзи.

Жун Чен — маг, вчитель жовтого государя Гуаньді. Йому приписується винахід календаря, а також способу досягнення безсмертя за допомогою акту статевого життя.

Хоу І — син верховного божества, стрілець, який вчинив багато відважних вчинків: уразив стрілами дев’ять сонць; отримав від Сі Ванму еліксир безсмертя; підпорядкував вітри, що спустошували імперію.

Лунван Давнього Китаю — хазяїн водної стихії. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія