Китайський дракон Лун-Ван — владика драконів і хазяїн водної стихії. Китайська міфологія

Китайський дракон Лун-Ван — владика драконів і хазяїн водної стихії. Китайська міфологія

Лун-Ван — дракон неймовірних розмірів, довжиною в півкілометра. Він має небачене багатство. Це владика драконів і хазяїн водної стихії. Його величезний палац із загнутим по кутах дахом і довгими аркадами знаходився на самому дні Східного моря. Стіни, прикрашені перлами і бірюзою, химерні мозаїки з коштовних каменів, яшмова підлога, різьблені золоті вікна і двері — про усі ці скарби небаченої краси на землі і не чули.
Лун-Ван був не лише багатим, але і надзвичайно могутнім. Він був дуже шанований китайським народом. У кожному селі були храми цьому драконові. Окрім цього будувалися храми біля усіх джерел води — у кожної річечки, біля кожного озера і колодязя. Там мешкали духи-дракони, що стоять трохи нижче по рангу, ніж Лун-Ван.

Якщо траплялася посуха, то усі молитви були звернені до того, хто керує водою — до владики драконів. Хоч Лун-Ван і був дуже могутнім, йому доводилося погано, якщо він не звертав уваги на благання. Його лаяли і погрожували йому. Одного разу імператор хотів навіть заслати його в глухе село, але піддані імператора відрадили його. Хоч Лун-Ван іноді і вередував, але найчастіше він був прихильний до китайського народу і користувався великою повагою.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ін-Лун — двокрилий дракон, що мешкав на південному схилі пагорба Сюнлі, який знаходиться на північному сході Великої пустелі. Належав дракон Небесному Владиці. Він накопичував воду і виливав її на землю дощами.

Цзяо-Лун — дуже рідкісне для Китаю явище — злий дракон — лускате водяне чудовисько. Він із задоволенням їв людей і обожнював смажених ластівок. Але він не безстрашний, злякати його здатне залізо і п’ятикольорові нитки.

Цін-Лун — вартовий Сходу — найзначніше створіння небес, одна з найсильніших і могутніших тварин в китайській міфології.

Китайський дракон Лун-Ван — владика драконів і хазяїн водної стихії. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія