Китайський бог Лейгун — бог грому. Китайська міфологія

  Китайський бог Лейгун — бог грому. Китайська міфологія

  Лейгун («громовик») (в китайській міфології) — бог грому. У нього було тіло дракона, людська голова, і він бив по своєму животу, як по барабану. Лейгуна часто зображували з чорними крилами кажана, з пташиними кігтями і головою, синім людським тулубом. Бог був одягнений зазвичай тільки в штани, на плечах — зв’язка барабанів, в правій руці — дерев’яний молоток, яким громовик Лейгун б’є по них.

  Лейгун подорожував на возі, в який були упряжені баран і свині. Крилатий бог бив у барабани і насилав блискавки. Лейгун шанувався як бог, що допомагає людям, оскільки був пов’язаний з божествами дощу, від якого залежав урожай.

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Чан Е — богиня місяця, дружина стрільця І. Згідно з міфом, вона потайки від чоловіка прийняла зілля безсмертя, яке він отримав від «володарки заходу» Сі Ванму, і понеслася на місяць, залишивши на землі чоловіка чекати неминучої смерті.

  Чжі Нюй — донька небесного правителя Тяньді, яка асоціювалася із зіркою Ткалі із сузір’я Ліри. У пізній народній міфології Чжі Нюй шанувалася як богиня ткацького мистецтва і покровителька ткачів.

  Шеньнун — бог землеробства. Вважалося, що у нього зміїне тіло, людська статура, бичача голова і ніс тигра; колір шкіри в колір трави.

  Юйді — в китайській міфології верховний владика, якому підкорявся увесь всесвіт: небеса, земля і підземний світ, усі божества і духи. Давні уявляли його сидячим на троні в прекрасному імператорському халаті з вишитими драконами, в царському головному уборі, з нефритовою дощечкою у руці.

  Китайський бог Лейгун — бог грому. Китайська міфологія

  Повернутися на сторінку Китайська міфологія

  Комментарии закрыты.