Яньван — владика підземного світу. Китайська міфологія

Яньван — владика підземного світу. Китайська міфологія

Яньван («князь») (у китайській міфології) — владика підземного світу. Вважалося, що він розслідує земне життя мертвих, а потім направляє їх для покарання до одного з десяти царів-суддів, кожен з яких має своє судилище. Вісім царів карали душі, а ті, що потрапляли до двох інших суддів чекали нові тіла для реінкарнації.

Проте, згідно з іншими версіями міфу, всяка душа неодмінно повинна була пройти через усі десять судилищ. Давні китайці вірували, що жахливі тортури чекають великих грішників: продажні чиновники усіх рангів ковтають розплавлене золото, а найзакореніліших в гріху варять в киплячій олії, перетирають величезними кам’яними жорнами або розрубують навпіл.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Лейгун — бог грому. Він мав тіло дракона, людську голову, і він бив по своєму животу, як по барабану. Лейгуна часто зображували із чорними крилами кажана, з пташиними кігтями і головою, синім людським тулубом.

Майтрея — бодхісатва і будда прийдешнього, який з’явиться в кінці нинішнього буддистського століття. У тібетському буддизмі Майтрею зображують сидячим на троні, поруч часто розташовують колесо дхарми, ступу і вазу.

Нюйва — жіноче божество у вигляді напівжінки-напівзмії. Згідно з міфами, з’єднання брата і сестри, які врятувались від всесвітнього потопу, — Фусі і Нюйви — в подружню пару сталося для відродження загиблого при катастрофі людства.

Яньван — владика підземного світу. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія