Міфічні істоти і демони Давнього Китаю. Китайська міфологія

Міфічні істоти і демони Давнього Китаю. Китайська міфологія

1. Лунван

Лунван — хазяїн водної стихії; йому підкорялися бог грому Лейгун, владика дощу Юйші і бог вітру Фенбо. Згідно з ранніми текстами, Лунван — істота, що виділяється серед інших драконів надзвичайними розмірами.

2. Жо

Жо — священне дерево, що росте за Південним морем на крайньому заході у гори Куньлунь.

3. Жо Шуй

Жо Шуй — особлива річка під горою Куньлунь, що поділяла царство живих і мертвих. Там жила власниця зілля безсмертя, правителька західного раю Сі Ванму.

4. Фенхуан

Фенхуан — дивовижний цар-птах. Китайці вірували, що у Фенхуан, птаха з різноколірним пір’ям, дзьоб півня, зоб ластівки, шия змії, на тулубі візерунки, як у дракона, риб’ячий хвіст, попереду вона як лебідь, ззаду як одноріг, а спина черепашача.

5. Чжан Тяньші

Чжан Тяньші — головний маг і повелитель бісів, небесний наставник. У основі образу міфічного Чжан Тяньші є уявлення про главу даоської релігії Чжан Дао-ліні, що жив у третьому столітті нашої ери

6. Чжун Куй

Чжун Куй — повелитель демонів. Його зазвичай малювали червоною фарбою, що ловить демонів, малюнок вивішували з магічними цілями. Вважалося також, ніби Чжун Куй вершить правосуддя над душами померлих.

7. Чойджіни (сахіуси)

Чойджіни (сахіуси) — грізні божества, люті войовничі охоронні духи, які перемагають демонів і хвороби.

8. Яньван

Яньван — владика підземного світу; вважалося, що він розслідує земне життя мертвих, а потім направляє їх для покарання до одного з десяти царів-суддів, кожен з яких має своє судилище. Вісім царів карали душі, а двоє інших суддів могли дати нові тіла для реінкарнації.

Міфічні істоти і демони Давнього Китаю. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія