Китайський дракон Ін-Лун. Китайська міфологія

Китайський дракон Ін-Лун. Китайська міфологія

Ін-Лун — двокрилий дракон, що мешкав на південному схилі пагорба Сюнлі, який знаходиться на північному сході Великої пустелі. Належав дракон Небесному Владиці. Він накопичував воду і виливав її на землю дощами.
Небесний Владика використовував Ін-Лун тільки в складних ситуаціях. Одного разу під час великого потопу дракон відводив води в океан. Він повз по землі, а в напрямах, на які він вказував хвостом, утворювалася безліч річок і каналів, що доходять до Східного океану. Ці річки збереглися досі.
Але одного разу Ін-Лун роздосадував Небесного Владику. Ін-Лун брав участь в одній дуже серйозній битві. Йому потрібно було обрушити на супротивника потоки води. Високо в небесах дракон приготував дощові хмари і розклав їх на спеціальній підставці. Але підставка стала криво, а Ін-Лун не помітив цього і залив небувалими потоками дощу своє ж військо. Але дракон все-таки допоміг своєму війську отримати перемогу над супротивником. Піднімаючись увись, він із страхітливим криком падав каменем на ворога. Супротивники в страху розбігалися, а хто не врятуватися втечею, був з’їдений Ін-Луном.

Але Небесний Владика не пробачив дракона і залишив його знесиленого на поле бою. Відтоді на півдні Піднебесної часто йде дощ. А небесні води, втративши управителя, стали нерегулярно падати осіданнями. І тоді люди, бажаючи призвати дощ, одягалися Ін-Луном і виконували ритуальний танець.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гуаньді — бог війни, бог багатства, а також покровитель чиновників. Згідно з міфом Гуаньді прославився тим, що мав здатність відвертати демонів. Вважається, що у Гуаньді був реальний прототип — воєначальник Гуань Юй або Гуань Йо, що жив у III столітті нашої ери в смутні часи занепаду правління Ханьскої династії.

Гуаньінь — богиня милосердя і співчуття, іпостась чоловічого образу бодхісатви Авалокітешвари, відомого в Японії як Каннон; вона допомагала усім земним істотам досягти духовного осяяння. Гуаньінь — родопомічниця; іноді її зображували з дитиною на руках.

Жу Шоу — божество осені. Жу Шоу вважався також духом металу, а оскільки метал зв’язувався із заходом, те божество розміщували у західній частині храму.

Китайський дракон Ін-Лун. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія