Жовтий государ Хуанді — уособлення магічних сил землі. Китайська міфологія

Жовтий государ Хуанді — уособлення магічних сил землі. Китайська міфологія

Хуанді (жовтий государ) (у китайській міфології) — уособлення магічних сил землі. Звідси його зв’язок із жовтим кольором лісових ґрунтів. Вважалося, що Хуанді був величезного росту (близько трьох метрів), мав обличчя дракона, сонячний ріг, чотири ока або чотири особи. Йому приписували винахід сокири, ступки, лука, стріл, одягу і взуття. Нібито він навчив людей відливати дзвони і треножники, бурити колодязі, майструвати вози і човни.
З Хуанді пов’язували початок лікування і медицини як науки. «Жовтий государ» майстерно володів списом і покарав правителя півдня Яньді, що не явився до нього з даниною. Хуанді зібрав усіх тигрів, барсів, ведмедів, бився з неслухом і взяв над ним верх. За деякими джерелами, він ніколи не перебував у спокої. Хуанді розчищав гірські схили під посіви, прокладав дороги. Його шанували як першого государя Китаю, що нібито правив з 2698 по 2598 рік до нашої ери. Вважається, що Хуанді, який мав 25 синів, похоронений на горі Цаошань, хоча багато хто вірив, що там похований лише його одяг, а він сам, ставши безсмертним, вознісся на небеса.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Чжун Куй — повелитель демонів. Його зазвичай малювали червоною фарбою, що ловить демонів, малюнок вивішували з магічними цілями. Вважалося також, ніби Чжун Куй вершить правосуддя над душами померлих.

Чойджіни (сахіуси) — грізні божества, люті войовничі охоронні духи, які перемагають демонів і хвороби.

Яньван — владика підземного світу; вважалося, що він розслідує земне життя мертвих, а потім направляє їх для покарання до одного з десяти царів-суддів, кожен з яких має своє судилище. Вісім царів карали душі, а двоє інших суддів могли дати нові тіла для реінкарнації.

Жовтий государ Хуанді — уособлення магічних сил землі. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія