Китайський герой Xoy І — божий стрілець. Китайська міфологія

Китайський герой Xoy І — божий стрілець. Китайська міфологія

Xoy І (божий стрілець) (у китайській міфології) — син верховного божества, стрілець, який вчинив багато відважних вчинків: вразив стрілами дев’ять сонць; отримав від Сі Ванму еліксир безсмертя; підпорядкував вітри, що спустошували імперію. Коли на небі одночасно з’явилися десять сонць, великий бог дав Xoy І червоний лук і сагайдак з білими стрілами, щоб той утихомирив світила, що висушують родючі землі. Стрілець Xoy І випустив в небо стрілу за стрілою і кожного разу одне із сонць зникало, а на землю падав трьохногий ворон.

Так на небі залишилося одне сонце, а Xoy І убив диких звірів і чудовиськ, що пожирали людей. На землі запанували світ і порядок, і усі славили стрільця Xoy І.
Божий стрілець разом з дружиною Чан Е піднявся на небо, але, на його подив, бог наказав їм повернутися на землю. Стрілець І був щасливий, а Чан Е, лякаючись смерті, примушує чоловіка піти до «володарки заходу» Сі Ванму за еліксиром безсмертя. Богиня дає їм зілля, якого вистачає, щоб стати безсмертними. Проте Чан Е потайки випиває еліксир і відлітає на місяць, а Xoy І приходить у відчай: адже він, смертний, неодмінно повинен розлучитися з життям. Згідно з одним з міфів, стрільця І вбив його улюблений учень, Фенмен. За іншою версією, боги пробачили Xoy І, повернувши його на небо.

Китайський герой Xoy І — божий стрілець. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія