Китайський бог Гуаньді — бог війни і багатства. Китайська міфологія

Китайський бог Гуаньді — бог війни і багатства. Китайська міфологія

Гуаньді (Гуань Юй, Гуань Юньчан) (в китайській міфології) — бог війни, бог багатства, а також покровитель чиновників. Згідно із міфом Гуаньді прославився тим, що мав здатність відвертати демонів. Вважається, що у Гуаньді був реальний прототип — воєначальник Гуань Юй або Гуань Йо, що жив у III столітті нашої ери в смутні часи занепаду правління Ханьскої династії.

Гуань Юй прославився несамовитою силою, військовою доблестю і вірністю своєму правителеві Лю Бею. Під час війни він потрапив в полон і був страчений, оскільки відмовився зрадити государя. Пізніше героя канонізували за безліч заслуг і офіційно визнали богом в XVI столітті. Давні уявляли його у вигляді гіганта в зеленому одіянні, з довгою бородою і червоним лицем, інколи поряд з бойовим конем і в повному бойовому вбранні.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Лунван — хазяїн водної стихії; йому підкорялися бог грому Лейгун, владика дощу Юйші і бог вітру Фенбо. Згідно з ранніми текстами, Лунван — істота, що виділяється серед інших драконів надзвичайними розмірами.

Жо — священне дерево, що росте за Південним морем на крайньому заході у гори Куньлунь.

Жо Шуй — особлива річка під горою Куньлунь, що поділяла царство живих і мертвих. Там жила власниця зілля безсмертя, правителька західного раю Сі Ванму.

Китайський бог Гуаньді — бог війни і багатства. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія