Китайська богиня Гуаньінь — богиня милосердя і співчуття. Китайська міфологія

Китайська богиня Гуаньінь — богиня милосердя і співчуття. Китайська міфологія

Гуаньінь (у китайському буддизмі) — богиня милосердя і співчуття, іпостась чоловічого образу бодхісатви Авалокітешвари, відомого в Японії як Каннон; вона допомагала усім земним істотам досягти духовного осяяння. Гуаньінь — родопомічниця; іноді її зображували із дитиною на руках. Проте зустрічаються її зображення у вигляді тисячорукого і тисячоокого бодхісатви або дівчини з кошиком, наповненим рибою, верхом на хмарі або драконові.
Гуаньінь навчила людей вирощувати рис, який став поживним, тому що кожне зернятко вона наповнювала своїм молоком. Богиня приходила на допомогу, якщо загроза була від води, демонів, вогню або меча. Вона, як символ сансари, нескінченного круга земного існування, стояла на скелі посеред бурхливих хвиль і рятувала тих, що мали корабельну аварію.
Згідно з іншим переказом, Гуаньінь — третя донька царя Мао Чжума. Вона віддалася служінню богам усупереч волі батька, який намагався зробити усе, щоб утримати доньку у земному світі. Цар вирішив убити неслухнянку. Проте володар мертвих Яньван відвів Гуаньінь у своє підземне царство, де вона втішала проклятих і перетворила пекло на рай. Яньван відпустив Гуаньінь, і вона відродилася. Коли батько Гуаньінь захворів, вона вилікувала його, приготувавши їжу з власної плоті. У вдячність цар наказав створити статую доньки, і скульптор створив статую тисячорукої і тисячоокої Гуаньінь.
Гуаньінь приписували здатність звільняти ув’язнених від ланцюгів, позбавляти змій їх отрути, а блискавку — сили, а також зціляти усі хвороби. Люди часто поміщають зображення богині у своїх домах. Святам на честь її народження і осяяння надається велике значення у буддизмі.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Жун Чен — маг, вчитель жовтого государя Гуаньді. Йому приписується винахід календаря, а також способу досягнення безсмертя за допомогою акту статевого життя.

Хоу І — син верховного божества, стрілець, який вчинив багато відважних вчинків: уразив стрілами дев’ять сонць; отримав від Сі Ванму еліксир безсмертя; підпорядкував вітри, що спустошували імперію.

Хуанді — в китайській міфології уособлення магічних сил землі; звідси його зв’язок з жовтим кольором ґрунтів. Вважалося, що Хуанді був величезного росту, мав обличчя дракона, сонячний ріг, чотири ока або чотири особи.

Китайська богиня Гуаньінь — богиня милосердя і співчуття. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія