Герої китайських легенд і оповідей. Китайська міфологія

Герої китайських легенд і оповідей. Китайська міфологія

1. Басянь

Басянь — «вісім безсмертних», в китайській даоській міфології популярна група героїв, символи удачі. Усі вони досягли безсмертя внаслідок досягнення дао, або «шляху». Першим досяг безсмертя Лі Тегуай, учень засновника даосизму Лао-цзи.

2. Жун Чен

Жун Чен — маг, вчитель жовтого государя Гуаньді. Йому приписується винахід календаря, а також способу досягнення безсмертя за допомогою акту статевого життя.

3. Хоу І

Хоу І — син верховного божества, стрілець, який вчинив багато відважних вчинків: уразив стрілами дев’ять сонць; отримав від Сі Ванму еліксир безсмертя; підпорядкував вітри, що спустошували імперію.

4. Хуанді

Хуанді — в китайській міфології уособлення магічних сил землі; звідси його зв’язок з жовтим кольором ґрунтів. Вважалося, що Хуанді був величезного росту, мав обличчя дракона, сонячний ріг, чотири ока або чотири особи.

5. Юй

Юй — герой, приборкувач потопу; його шанували за працьовитість; в давнину Юя зображували напівдраконом, оскільки його батьком вважався дракон Гунь, а пізніше — у вигляді людини. Юй став першим імператором міфічної династії Ця. Вважається, що він правив з 2205 по 2197 рік до нашої ери.

Герої китайських легенд і оповідей. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія