Китайський бог Фусі — правитель неба. Китайська міфологія

  Китайський бог Фусі — правитель неба. Китайська міфологія

  Фусі (Паосі, Баосі) (влаштував засідку на жертовних тварин) (у китайській міфології) — першопредок і герой, брат і чоловік Нюйви. Давні вважали, що Фусі правив небом, а Нюйва — землею. У одному із популярних міфів говориться про те, як у давнину селянин засадив в клітину бога грози Лейгуна, і на землі негайно припинилися дощі. Коли на наступний ранок людина відправилася на базар за приправами, щоб приготувати блюдо з бога грози, його діти, дівчинка і хлопчик, порушили найсуворішу батьківську заборону, дали полоненому води. Він знову став могутнім і вирвався з клітини.
  У вдячність бог залишив дітям свій зуб і велів посадити його в землю. Через декілька годин із зуба виріс величезний гарбуз. Почався сильний дощ, і уся земля сховалася під водою. Діти врятувалися в гарбузі, а батько побудував човен. У ній він разом з водою піднявся до небес і попросив володаря неба припинити потоп.

  Бог послухав його благання; вода зникла, човен розбився об землю і людина загинула. Діти залишилися живі, оскільки гарбуз пом’якшив їх падіння. Їх, що єдиних, що пережили страшний потоп, називали Фусі. Юнак, що подорослішав, запропонував сестрі стати його дружиною і народити дітей. Спочатку вона рішуче відмовлялася, але потім поступилася за умови, що він зуміє наздогнати її. Так виник давній китайський шлюбний звичай: жених повинен наздогнати наречену. Згодом ця жінка прийняла ім’я Нюйва.

  Згідно іншої версії віддання, і чоловік і жінка хотіли одружитися і мати дітей, але повинні були отримати дозвіл богів, оскільки брак брата і сестри є кровозмішенням. На вершині гори кожен з них розпалив вогнище і дим вогнищ з’єднався; Фусі і Нюйва визнали це добрим знаком, і незабаром Нюйва народила шматок плоті. Фусі сокирою розрубав його на безліч маленьких шматків і по сходах підійнявся з ними на небо. Проте різкий порив вітру розніс шматки плоті по всій землі. Впавши, вони перетворилися на людей. Таким чином на землі з’явився людський рід.

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Цзяо-Лун — дуже рідкісне для Китаю явище — злий дракон — лускате водяне чудовисько. Він із задоволенням їв людей і обожнював смажених ластівок. Але він не безстрашний, злякати його здатне залізо і п’ятикольорові нитки.

  Цін-Лун — вартовий Сходу — найзначніше створіння небес, одна з найсильніших і могутніших тварин в китайській міфології.

  Басянь — «вісім безсмертних», в китайській даоській міфології популярна група героїв, символи удачі. Усі вони досягли безсмертя внаслідок досягнення дао, або «шляху». Першим досяг безсмертя Лі Тегуай, учень засновника даосизму Лао-цзи.

  Китайський бог Фусі — правитель неба. Китайська міфологія

  Повернутися на сторінку Китайська міфологія

  Комментарии закрыты.