Фенхуан — дивовижний цар-птах. Китайська міфологія

Фенхуан — дивовижний цар-птах. Китайська міфологія

Фенхуан (в китайській міфології) — дивовижний цар-птах. У західноєвропейській літературі вона трактується як птах фенікс. Існує припущення, що у давнину слово «фен» означало божество вітру, яке було посланцем богів.

Китайці вірували, що у фенхуан, птаха із різноколірним пір’ям, дзьоб півня, зоб ластівки, шия змії, на тулубі візерунки, як у дракона, риб’ячий хвіст, попереду вона як лебідь, ззаду як одноріг, а спина черепашача. Поява Фенхуан обіцяла світ і процвітання Китаю. Є підстави припускати, що цей птах з величезними очима і своєрідним гребенем на голові, що нагадує павича, має солярну природу, тобто близька стихії вогню і сонця.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ін-Лун — двокрилий дракон, що мешкав на південному схилі пагорба Сюнлі, який знаходиться на північному сході Великої пустелі. Належав дракон Небесному Владиці. Він накопичував воду і виливав її на землю дощами.

Лун-Ван — дракон неймовірних розмірів, довжиною в півкілометра. Він має небачене багатство. Це владика драконів і хазяїн водної стихії. Його величезний палац із загнутим по кутах дахом і довгими аркадами знаходився на самому дні Східного моря.

Юй — герой, приборкувач потопу; його шанували за працьовитість; в давнину Юя зображували напівдраконом, оскільки його батьком вважався дракон Гунь, а пізніше — у вигляді людини. Юй став першим імператором міфічної династії Ця. Вважається, що він правив з 2205 по 2197 рік до нашої ери.

Фенхуан — дивовижний цар-птах. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія