Китайський Цін-Лун — вартовий Сходу. Китайська міфологія

Китайський Цін-Лун — вартовий Сходу. Китайська міфологія

Цін-Лун — вартовий Сходу — найзначніше створіння небес, одна з найсильніших і могутніших тварин в китайській міфології. У Китаї у кожної сторони світу є своя священна тварина, свій дух-хранитель.
Схід в Піднебесній асоціюється з весною, звідси і колір цієї неймовірної істоти. Часто перекладачі неправильно називають його «синім драконом». Це зелене величезне чудовисько на подив прихильне до людей. Його поява завжди вважалася ознакою дивовижних змін в житті. Зображення Цін-Луна приносило багатство і процвітання у будинок. На таких картинах він часто мрійно витав між різноколірними хмарами, розсипаючи на землю дивовижні скарби, перли, золоті і сріблені монети.Він прикрашав прапори військ, що йшли на підкорення нових земель. Причому несли його в сукупності з усіма іншими духами-хранителями сторін світу. Зображення Цін-Луна несли з лівого, східного боку війська. Попереду несли символ півдня Чжу-няо, позаду символ півночі Сюань-у, а з правого боку символ заходу Бай-ху. Таким чином, війську забезпечувався захист і вдача у бою, а завойовані цим військом землі мали бути благодатними і багатими.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Чан Е — богиня місяця, дружина стрільця І. Згідно з міфом, вона потайки від чоловіка прийняла зілля безсмертя, яке він отримав від «володарки заходу» Сі Ванму, і понеслася на місяць, залишивши на землі чоловіка чекати неминучої смерті.

Чжі Нюй — донька небесного правителя Тяньді, яка асоціювалася із зіркою Ткалі із сузір’я Ліри. У пізній народній міфології Чжі Нюй шанувалася як богиня ткацького мистецтва і покровителька ткачів.

Шеньнун — бог землеробства. Вважалося, що у нього зміїне тіло, людська статура, бичача голова і ніс тигра; колір шкіри в колір трави.

Юйді — в китайській міфології верховний владика, якому підкорявся увесь всесвіт: небеса, земля і підземний світ, усі божества і духи. Давні уявляли його сидячим на троні в прекрасному імператорському халаті з вишитими драконами, в царському головному уборі, з нефритовою дощечкою у руці.

Китайський Цін-Лун — вартовий Сходу. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія