Китайська богиня Чан Е — богиня місяця. Китайська міфологія

Китайська богиня Чан Е — богиня місяця. Китайська міфологія

Чан Е (у китайській міфології) — богиня місяця, дружина стрільця І. Згідно з міфом, вона потайки від чоловіка прийняла зілля безсмертя, яке він отримав від «володарки заходу» Сі Ванму, і понеслася на місяць, залишивши на землі чоловіка чекати неминучої смерті.
На місяці Чан Е перетворилася на жабу-чань (яку зазвичай зображували трьохлапою), яка товче в ступі зілля безсмертя. Вважалося, що на місяці разом з богинею живе і Юету, «місячний заєць». Ймовірно, образ Чан Е пов’язаний із образом давньої богині місяця на ім’я Чансі.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Лейгун — бог грому. Він мав тіло дракона, людську голову, і він бив по своєму животу, як по барабану. Лейгуна часто зображували із чорними крилами кажана, з пташиними кігтями і головою, синім людським тулубом.

Майтрея — бодхісатва і будда прийдешнього, який з’явиться в кінці нинішнього буддистського століття. У тібетському буддизмі Майтрею зображують сидячим на троні, поруч часто розташовують колесо дхарми, ступу і вазу.

Нюйва — жіноче божество у вигляді напівжінки-напівзмії. Згідно з міфами, з’єднання брата і сестри, які врятувались від всесвітнього потопу, — Фусі і Нюйви — в подружню пару сталося для відродження загиблого при катастрофі людства.

Китайська богиня Чан Е — богиня місяця. Китайська міфологія

Повернутися на сторінку Китайська міфологія