Утер Пендрагон (Голова Дракона). КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Утер Пендрагон (Голова Дракона). КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Утер Пендрагон (Голова Дракона) — молодший син короля Констана. У Констана були три сини Муан, Пендрагон і Утер. Утер вступив на престол після передчасної загибелі своїх братів, і на згадку про брата Пендрагона узяв собі ім’я Утер Пендрагон. Згідно з британськими міфами, Утер до нестями покохав чарівну Ігрейн, дружину герцога Горлойса. Чарівник Мерлін запропонував Утеру свою допомогу. Король зможе провести ніч з Ігрейн за умови, що Утер Пендрагон віддасть Мерліну на виховання дитину, що народиться. Утер погодився і прийнявши за допомогою магії Мерліна вигляд герцога Горлойса, оволодів Ігрейн, після чого і народився майбутній владика Камелота король Артур. Потім Утер у битві у замку Тінтагіль вбив Горлойса і одружився на герцогині Ігрейн, а немовля Артура згідно договору віддав магові Мерліну. Мерлін спочатку виховував Артура сам, а потім віддав дитину на виховання благочестивому серові Ектору, оскільки не сподівався, що спадкоємець престолу міг зберегти чистоту душі, живучи при дворі, де панують ворожнеча і зло.

Відчуваючи наближення швидкої смерті і бажаючи зберегти королівство єдиним, Утер Пендрагон вирішив покласти край постійній ворожнечі і міжусобиці серед своїх лицарів і звернувся по допомогу до Мерліну, який як і раніше час від часу з’являвся при дворі Утера Пендрагона і не залишав короля своїми радами.

Мерлин після недовгого роздуму сказав Утеру:

— Для затвердження могутності роду твого, потрібно тобі спорудити вічний Круглий Стіл, за яким було б місце лише наймудрішим і хоробрішим лицарям твоєї землі. Нехай ці лицарі укладуть між собою вічний союз, щоб допомагати тобі і твоїм спадкоємцям, і нехай цей стіл стане запорукою безсмертя твого роду. Стіл має бути круглим, тому усі лицарі, що сидять за ним, будуть рівні між собою — старий і молодий, царського і селянського роду — усі повинні служити одному королю, Спасителеві нашому, і ходити на подвиги в ім’я Христа, захищаючи слабких і пригнічених.

Зрадів Утер такій пропозиції і доручив Мерліну цю справу. Коли усе було готово, обрали п’ятдесят самих доблесних лицарів, і кожному призначив Мерлин його місце, а пригощав і обносив їх стравою сам король і тоді тільки Утер сів за стіл, коли вони усі вже наситилися. Так бенкетували вони за цим столом увесь тиждень Святої Трійці, і були великі веселощі в ці дні при дворі Утера. Коли ж роз’їхалися по будинках усі інші гості, лицарі і барони, пані і герцоги, звернувся король до лицарів, що сиділи за столом, і запитав їх, що мають намір вони робити. І сказали вони усі, як одна людина, що хочуть залишитися жити в цьому місті, охороняти Круглий Стіл і звідси ходити на подвиги Христові. Дивувався король, що так легко само собою виконалося його таємне бажання. Кожен лицар отримав за столом таке місце, якого б вистачило на трьох, і залишилося тільки одне незайняте місце. Мерлін сказав, що воно буде зайнято лише після смерті Утера, при його спадкоємцях, і що той з його нащадків, який займе це місце, буде лицар, чистий душею і тілом, але раніше повинен він буде вчинити усі подвиги, пов’язані з пошуками посудини Граалю.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Ланселот — один із благородних лицарів Камелота по прозванню Озерний. Одного разу Моргана ле Фай зачарувала його і замкнула в замку з тим, щоб він вибрав собі коханою одну із чотирьох її вірних фей.

Мордред — сильний, підступний і віроломний лицар, племінник Артура, повстав проти свого короля.

Овейн — один з лицарів Круглого столу, відважний і благородний воїн, випробував у своєму житті безліч пригод, серед яких була перемога над Чорним лицарем, битва з драконом і приручення лева.

Персеваль — лицар короля Артура, один із багатьох, хто відправився на пошуки Граалю, священної чаші з кров’ю розіпнутого Ісуса Христа. Непорочності сера Персеваля вистачило лише на те, щоб на мить побачити Грааль, але недостатньо для тривалого його споглядання і тим більше для божої милості.

Трістан — лицар, коханий Ізольди, дружини короля Марка. Легенда про Трістана і Ізольду Золотоволосу народилася у Бретані і стала популярної в усіх країнах Західної Європи.

Кельтська міфологія, Утер Пендрагон (Голова Дракона)

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів