Трістан — лицар короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Трістан — лицар короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Трістан (в ірландській міфології) — лицар, коханий Ізольди, дружини короля Марка. Легенда про Трістана і Ізольду Золотоволосу народилася у Бретані і стала популярної в усіх країнах Західної Європи. Ізольда, майстерна цілителька, вилікувала рану лицаря Трістана з Корнуолла. Після повернення Трістана додому, в замок дядька, короля Марка, ластівка впустила золотий волос на замковий двір. Марк підняв його і вирішив одружитися тільки на його золотокудрій власниці. Трістан впізнав волос красуні Ізольди і викликався просити її руки для короля. Переодягнувшись купцем, він прибув в Ірландію. Для Ізольди це було великою несподіванкою, адже вона кохала Трістана. Її батько погодився на шлюб доньки. Ізольда ж була глибоко засмучена, але не посміла порушити волю свого батька.

Королева вручила служниці, що супроводжувала дівчину до жениха, приворотне зілля, щоб навіки скріпити союз Марка і доньки, але Трістан і Ізольда ненавмисно випили зілля. Деякий час закохані зустрічалися в замку потайки, але усе незабаром розкрилося. Чоловік застав їх сплячими. Правда, між закоханими лежав меч Трістана. Засмучений король, обмінявши меч на власний, тихо пішов. Зворушений великодушністю дядька, Трістан переконав Ізольду залишитися з чоловіком, а сам віддалився у Бретань.

У Бретані Трістан одружився, але щастя не набув. Кілька разів він, переодягнувшись, таємно зустрічався з Ізольдою. А коли Трістан отримав на війні важке поранення, то призвав на допомогу улюблену, яка колись вилікувала його. Було обумовлено, що корабель Ізольди йтиме під білими вітрилами. Але ревнива дружина Трістана збрехала йому, сказавши, що в морі помічений корабель під чорним полотнищем. Неправдиве повідомлення позбавило Трістана бажання жити, а Ізольда, дізнавшись про його смерть, незабаром померла від горя.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Артур — великий король Логрес, найзнаменитіший з кельтських героїв, особливу популярність отримав в середні віки, коли слава про його подвиги і подвиги його соратників, лицарів Круглого столу, рознеслася по Західній Європі.

Борс — лицар короля Артура. Один із трьох лицарів (разом з Галахадом і Персевалем), яким був явлений Святий Грааль.

Гавейн — найчемніший лицар Круглого столу, ворог сера Ланселота. Найбільш відомий міф про битву Гавейна із Зеленим лицарем.

Галахад — єдиний лицар короля Артура, якому довелося побачити святий Грааль в його істинному виді і потримати Грааль в руках.

Кельтська міфологія, Трістан — лицар короля Артура

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів