Кельтський бог Тевтат — бог общини. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтський бог Тевтат —  бог общини. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Тевтат (у кельтській міфології) — один із найдавніших богів. Етимологія його імені (від гальського слова teuto і ірландського tuath — «плем’я») дозволяє вважати Тевтата богом кельтської общини, тобто племінного колективу, покровителем військової і мирної діяльності кельтів.

Припущення про загальногальську поширеність Тевтата є суперечливим. Римський поет першого століття нашої ери Лукан згадує Тевтата разом із Таранісом і Езусом. Жертви, що приносилися Тевтату, топилися у воді (згідно з так званими Берном схоліям до Лукану, Х ст.). У римський час Тевтат асоціювався з Марсом, богом війни і битв.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мерлін — знаменитий маг і чарівник, наставник короля Артура і талановитий учений, якому приписують створення Круглого столу, зведення міста-фортеці Камелота і Стоунхенджа, загадкової будови з величезних кам’яних брил.

Моргана — чаклунка і чарівниця, звідна сестра короля Артура, його заклятий ворог. Проте Моргана, що поєднувала заняття чорною магією з мистецтвом лікування, будувала Артуру підступи лише за життя, але після смерті понесла його на Авалон, де стала його охоронцем.

Таліесін — чарівник і бард, перший із смертних, мав дар пророцтва. Він був прийомним сином і слугою відьми Керідвен. Його часто зображували у вигляді орла, птахом, що обирається жерцями для польотів душі в потойбічний світ.

Фомори — демонічні істоти, супротивники Племен богині Дану. Ірландці уявляли собі цих демонів у вигляді одноруких, однооких або одноногих істот, потворних і злісних.

Кельтська міфологія, Кельтський бог Тевтат — бог общини

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів