Кельтський чарівник і бард Таліесін. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтський чарівник і бард Таліесін. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Таліесін (виблискуюча брова) (у міфології валлійських кельтів) — чарівник і бард, який перший із смертних, мав дар пророцтва. Він був прийомним сином і слугою відьми Керідвен і в дитинстві носив ім’я Гвіон Бах. Керідвен для свого старшого сина Афагдду готувала чарівний напій, з якого після року виварювання утворювалися три краплі зілля всезнання. Тому, хто проковтував ці краплі, ставали доступні усі таємниці минулого, сьогодення і майбутнього.

Гвіон Бах поправляв вогонь під дивовижним котлом, коли кипляча рідина виплеснулася йому на палець, Щоб вгамувати біль, він посмоктав його (зовсім як Фінн Маккул під час приготування Лосося мудрості), і розлючена Керідвен послідовно перетворила його на кролика, рибу, птаха і в зерно пшениці, яке негайно ж з’їла. Потім Гвіон Бах був скинутий в море, де потрапив в невід і за променисте чоло отримав ім’я Таліесін.

«Я старий, і я молодий, — сказав він. — Я помер, але я живий». Поет і провидець, він передбачив нашестя саксів і свою смерть. Його часто зображували у вигляді орла, птахом, що обирається жерцями для польотів душі в потойбічний світ.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Овейн — один з лицарів Круглого столу, відважний і благородний воїн, випробував у своєму житті безліч пригод, серед яких була перемога над Чорним лицарем, битва з драконом і приручення лева.

Персеваль — лицар короля Артура, один із багатьох, хто відправився на пошуки Граалю, священної чаші з кров’ю розіпнутого Ісуса Христа. Непорочності сера Персеваля вистачило лише на те, щоб на мить побачити Грааль, але недостатньо для тривалого його споглядання і тим більше для божої милості.

Трістан — лицар, коханий Ізольди, дружини короля Марка. Легенда про Трістана і Ізольду Золотоволосу народилася у Бретані і стала популярної в усіх країнах Західної Європи.

Утер — молодший син короля Констана, батько Артура, творець Круглого столу. Немовля Артура, Утер був вимушений віддати на виховання магові Мерліну.

Кельтська міфологія, Кельтський чарівник і бард Таліесін

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів