Кельтські боги Сідхе — боги племені богині Дану. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

  Кельтські боги Сідхе —  боги племені богині Дану. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

  Сідхе — загальна назва богів племені богині Дану (Туатха Де Данаан), яким було відведено особливе володіння у потойбічному (підземному) світі після поразки від Синів Еспейна. У міфології ірландських кельтів після поразки від Синів Милий Еспейна кожному божеству племені богині Дану (Туатха Де Данаан) було відведено особливе володіння у потойбічному (точніше кажучи, підземному) світі. Таке володіння називалося сідх, що означає курган або пагорб. Згодом це слово стало вживатися в якості назви обителі бога. Кожен бог вважався Фер Сідхе, тобто «Чоловік пагорба», а кожна богиня — Бін Сідхе, тобто «Жінка пагорба».

  Аес Сідхе, «Люди пагорба», стало загальною назвою богів, скорочено — сідхе (сідхи, сіди). Традиційно житлом цих істот вважали дивовижні острови, розташовані посеред океану.

  У ірландській міфології можна знайти немало сюжетів, в яких смертні люди змагалися з сідами. Герої проникали в їх місце мешкання, щоб засвататися до вподобаної їм дівчини або ж здобути дивовижні предмети.

  У епоху становлення християнства сідами вважалися і боги, і надприродні істоти, що знаходилися на нижчому рівні розвитку, але в той же час відрізнялися від смертних. Незважаючи на те, що не всі сідхе були смертні, усі вони мали дар довголіття. Крім того, навіть ці нижчі істоти були дуже мудрі.

  У пізнішу епоху уявлення про них відбилися в образі фей, а також деяких інших надприродних істот фольклору і народних переказів (баньші, боглі, коріли, пікси, пульпікани і так далі).

  Пікси — один із різновидів ельфів в міфології Південно-східної Англії. У легендах говорилося, що пікси — нащадки друїдів, що не прийняли християнство. Ельфи мешкали по берегах річок, в горах, в густих заростях. Вони бували красивими і потворними, голими і одягненими. Часто пікси надівали зелену сукню, яка робила їх непомітними на тлі листя. До людей ці істоти відносилися вороже, могли змусити людину заблукати в гущавині, могли відвести коней, вкрасти немовля, зіпсувати продукти.

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Галахад — єдиний лицар короля Артура, якому довелося побачити святий Грааль в його істинному виді і потримати Грааль в руках.

  Ланселот — один із благородних лицарів Камелота по прозванню Озерний. Одного разу Моргана ле Фай зачарувала його і замкнула в замку з тим, щоб він вибрав собі коханою одну із чотирьох її вірних фей.

  Мордред — сильний, підступний і віроломний лицар, племінник Артура, повстав проти свого короля.

  Кельтська міфологія, Кельтські боги Сідхе — боги племені богині Дану

  Повернутися на сторінку Міфологія кельтів

  Комментарии закрыты.