Кельтська богиня Садб — богиня, що втілює лагідність. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтська богиня Садб —  богиня, що втілює лагідність. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Садб (в ірландській міфології кельтів) — богиня, що втілює лагідність, кохана Фінна Маккула, проводиря фіана, дружини охоронців Верховного короля. Герой уперше побачив її під час полювання, коли богиня Садб була у подобі олениці. Вночі, обернувшись жінкою, вона з’явилася перед Фінном Маккулом, який зняв з неї закляття, в своєму істинному виді. Вони були щасливі, але під час чергової відсутності Фінна Маккулла злий чаклун знову перетворив Садб на оленицю.

У пошуках дружини Фінн обшукав усю Ірландію, ліси і долини, але, зневірившись, повернувся до улюбленого заняття, полювання. Одного разу в лісі він побачив довговолосого хлопчика-голяка, вихованого оленицею в умовах дикої природи. Герой упізнав свого сина від Садб і назвав його Оісіном («маленьким фавном»). Дитина виросла і стала таким же майстерним воїном, як батько. Крім того, він успадкував від матері, онучки Дагда, витончений дар красномовства.

Недивно, що поемами Оісіна (Оссіана) захоплювалася уся Ірландія. А лагідна, безневинна Садб, по волі злісного друїда вимушена була більшу частину життя провести в лісі оленицею.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Артур — великий король Логрес, найзнаменитіший з кельтських героїв, особливу популярність отримав в середні віки, коли слава про його подвиги і подвиги його соратників, лицарів Круглого столу, рознеслася по Західній Європі.

Борс — лицар короля Артура. Один із трьох лицарів (разом з Галахадом і Персевалем), яким був явлений Святий Грааль.

Гавейн — найчемніший лицар Круглого столу, ворог сера Ланселота. Найбільш відомий міф про битву Гавейна із Зеленим лицарем.

Кельтська міфологія, Кельтська богиня Садб — богиня, що втілює лагідність

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів