Кельтська героїня Ріаннон. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

  Кельтська героїня Ріаннон. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

  Ріаннон (у міфології валлійських кельтів) — донька Хереідда і багатостраждальна дружина Пуйла, владики Діведа. Нещастя Ріаннон почалися, коли вона, покохавши Пуйла, відкинула свого нареченого Гвавла і розгніваний батько жениха прокляв увесь рід щасливого суперника. Із-за цього прокляття Ріаннон довго страждала безпліддям, а коли народила сина і він зник, її звинуватили у тому, що вона з’їла дитину.

  Пуйл у покарання змусив дружину сидіти біля воріт, розповідати усім гостям свою сумну історію, а потім на собі нести гостей до замку. Маючи таку ж лагідність, як і красу, Ріаннон підкорялася своїй долі.

  Син був викрадений з колиски знехтуваними претендентами на руку Ріаннон і вихований вождем Теірнонам, який виявив немовля у своїй стайні. Дружина вождя назвала дитину Гври («золоте волосся»), але коли через сім років хлопчик повернувся в рідний будинок, Ріаннон дала йому ім’я Прідери («турбота»), тому що в його відсутність її життя було повне турбот і тривог. Після смерті Пуйла Прідери успадкував його титул і не опирався весіллю матері і Манавідана, сина Лліра, валлійського бога моря.

  Ріаннон мала і магічні здібності: вважалося, що спів її кімнатних птахів міг збудити мертвих, а живих занурити до сну. Ріаннон в легендах незмінно асоціюється з кіньми: при першій зустрічі з Пуйлом вона їхала верхи на «величезному прекрасному перлинно-білому коні, одягнена в шиті золотом біло-синій одяг»; що дає основу ототожнити її з Епоною, кельтською богинею — покровителькою коней.

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Пуйл — владика Діведа, чий авторитет був визнаний навіть в Анноні, потойбічному світі валлійців.

  Ріаннон — донька Хереідда, мала магічні здібності: вважалося, що спів її птахів міг розбудити мертвих, а живих навантажити в сон.

  Фінн Маккул — герой, мудрець і провидець. Центральним епізодом міфів про Фінне є його перемога над однооким чудовиськом. Використовуючи чарівний спис, Фінн убив гобліна. Міфи про Фінне відносять до III століття нашої ери.

  Кельтська міфологія, Кельтська героїня Ріаннон

  Повернутися на сторінку Міфологія кельтів

  Комментарии закрыты.