Кельтська героїня Ріаннон. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтська героїня Ріаннон. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Ріаннон (у міфології валлійських кельтів) — донька Хереідда і багатостраждальна дружина Пуйла, владики Діведа. Нещастя Ріаннон почалися, коли вона, покохавши Пуйла, відкинула свого нареченого Гвавла і розгніваний батько жениха прокляв увесь рід щасливого суперника. Із-за цього прокляття Ріаннон довго страждала безпліддям, а коли народила сина і він зник, її звинуватили у тому, що вона з’їла дитину.

Пуйл у покарання змусив дружину сидіти біля воріт, розповідати усім гостям свою сумну історію, а потім на собі нести гостей до замку. Маючи таку ж лагідність, як і красу, Ріаннон підкорялася своїй долі.

Син був викрадений з колиски знехтуваними претендентами на руку Ріаннон і вихований вождем Теірнонам, який виявив немовля у своїй стайні. Дружина вождя назвала дитину Гври («золоте волосся»), але коли через сім років хлопчик повернувся в рідний будинок, Ріаннон дала йому ім’я Прідери («турбота»), тому що в його відсутність її життя було повне турбот і тривог. Після смерті Пуйла Прідери успадкував його титул і не опирався весіллю матері і Манавідана, сина Лліра, валлійського бога моря.

Ріаннон мала і магічні здібності: вважалося, що спів її кімнатних птахів міг збудити мертвих, а живих занурити до сну. Ріаннон в легендах незмінно асоціюється з кіньми: при першій зустрічі з Пуйлом вона їхала верхи на «величезному прекрасному перлинно-білому коні, одягнена в шиті золотом біло-синій одяг»; що дає основу ототожнити її з Епоною, кельтською богинею — покровителькою коней.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Пуйл — владика Діведа, чий авторитет був визнаний навіть в Анноні, потойбічному світі валлійців.

Ріаннон — донька Хереідда, мала магічні здібності: вважалося, що спів її птахів міг розбудити мертвих, а живих навантажити в сон.

Фінн Маккул — герой, мудрець і провидець. Центральним епізодом міфів про Фінне є його перемога над однооким чудовиськом. Використовуючи чарівний спис, Фінн убив гобліна. Міфи про Фінне відносять до III століття нашої ери.

Кельтська міфологія, Кельтська героїня Ріаннон

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів