Владика Діведа — Пуйл. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Владика Діведа — Пуйл. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Пуйл (в міфології валлійських кельтів) — владика Діведа, чий авторитет був визнаний навіть в Анноні — потойбічному світі валлійців. Одного разу на полюванні Пуйл побачив зграю сніжно-білих червонооких собак, що переслідували оленя. Пуйл відігнав їх і пустив по сліду свою зграю, але тут з’явився вершник в сірому. Це був Аравн, правитель Аннона, що можливо, є символом Владики зими. Він розповів Пуйлу, що йому докучає Хавган («гімн літа»), вбити якого можна одним ударом, оскільки другий удар повертає його до життя. Пуйл погодився помінятися з Аравном виглядом на один рік і вбити Хавгана. При цьому було обумовлено, що Пуйл ні за яких обставин не торкнеться дружини Аравна, навіть якщо йому доведеться спати з нею в одному ліжку.

Пуйл вбив Хавгана і, виконавши обіцянку, повернувся на батьківщину, де зустрівся з Ріаннон. Вона з’явилася перед ним немов бачення — красуня у білих і золотистих шовках, верхи на перлинно-білому коні. Здавалося, вони створені один для одного. Але дівчина вже була нареченою Гвавла. Коли Пуйл, переодягнувшись жебракам, з сотнею вершників очікував в засідці суперника і застиг його зненацька, переляканий Гвавл обіцяв залишити закоханих в спокої. Проте слова свого не стримав, і жорстоке прокляття затьмарило долю Ріаннон і Пуйла: довгий час у них не було дітей.

Розчарований безпліддям Ріаннон, Пуйл поводився з нею досить суворо. Його відношення до дружини після народження дитини тільки погіршало, оскільки немовля було вкрадене, а няньки звалили провину на Ріаннон. Вони розклали біля сплячої хазяйки обгризені кістки, вимазали її кров’ю і повідали Пуйлу брехливу історію про те, як уві сні вона з’їла своє дитя. Пуйл піддав дружину принизливому покаранню. Щодня вона повинна була сидіти біля воріт і розповідати про свій «злочин», після чого на власній спині нести гостей в парадні зали замку. Лише після щасливого повернення сина, якого вона назвала Прідері («турбота»), Ріаннон була звільнена від покарання.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Оісін — славний бард, син Фінна Макулла, мудреця і провидця. Його знаменита пригода пов’язана з Ніам, донькою бога моря.

Прідері — син Пуйла, володаря Аннона, потойбічного світу, і нещасної красуні Ріаннон.

Пуйл — владика Діведа, чий авторитет був визнаний навіть в Анноні, потойбічному світі валлійців.

Кельтська міфологія, Владика Діведа — Пуйл

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів