Персеваль — лицар короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Персеваль — лицар короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Персеваль (Персіваль) (в кельтській міфології) — лицар короля Артура, один із багатьох, хто відправилися на пошуки Граалю, священної чаші з кров’ю розіпнутого Ісуса Христа. Непорочності сера Персеваля вистачило лише на те, щоб на мить побачити Грааль, але недостатньо для тривалого його споглядання і тим більше для божої милості, дарованої серові Галахаду, синові сера Ланселота.
Одного разу Персеваль побачив таємничий корабель і негайно ж закохався в його прекрасну власницю. Він вже готовий був лягти з нею в ліжко, як раптом «випадково і по милості божій помітив на підлозі свій голий меч, а на ефесі його червоний хрест, знак розп’яття, який нагадав йому про лицарський борг поводитися як годиться добрій людині.
Тоді він перехрестив лоб, від чого корабель встав сторч і перетворився на хмару чорного диму». Сер Персеваль випробував таку досаду і розкаяння, що наніс собі рану в стегно. Тут чародійка, що намагалася заманити його в пастку і збити з шляху пошуків Граалю, понеслася геть за вітром з ревом і криками, і здавалося, що вода горіла за її спиною.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Гвіневра — дружина короля Артура і таємна любов лицаря сера Ланселота Озерного. У легендах про лицарів Круглого столу Гвіневру завжди порівнюють з Оленою Троянською, оскільки обидві красуні принесли нещастя тим, хто їх кохав.

Конхобар — король Ольстера, син Фахтна Фахтнаха і Нессі, красуні, яка зачала Конхобара від друїда Катбада напередодні весілля.

Куллох — у валлійській міфології син одного з лицарів короля Артура. Щоб одружитися на своїй коханій Олуен, донці злісного велетня Іспаддадена, виконав тридцять дев’ять важких випробувань Іспаддадена.

Кельтська міфологія, Персеваль — лицар короля Артура

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів