Овейн — лицар короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

  Овейн — лицар короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

  Овейн (Овайн, Івейн) — один з лицарів короля Артура, відважний і благородний воїн, випробував у своєму житті безліч пригод, серед яких була перемога над Чорним лицарем, битва з драконом і приручення лева, який допоміг йому врятувати прекрасну даму від Велетня. Могутній хижак загриз велетня на смерть. Овейн спалив тіло грізного супротивника і повернувся в Камелот до двору короля Артура.

  Згідно з історичними свідченнями, Овейн був сином Урієна. Але хоча вважається, що він жив в традиційну артурівську епоху (зокрема, за переказами, кельти під його проводом завдали в 593 році важкої поразки бриттам), в міфології валлійських кельтів Овейн з’являється в легендах Артурівського циклу разом зі своїм батьком. Так, згідно з легендою, він був сином Урієна і сестри Артура, Моргани Ле Фай.

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Садб — богиня, що втілює лагідність, кохана Фінна Маккула, проводиря фіана, дружини Верховного короля. Садб, по волі злісного друїда вимушена була велику частину життя провести в лісі у вигляді олениці.

  Тараніс — бог грому, блискавок і небесного вогню. Один із прадавніх кельтських богів доримського часу.

  Тевтат — бог общини, племінного колективу, покровитель військової і мирної діяльності кельтів.

  Цернунн — бог лісу і диких тварин і бог достатку. Можливо, Цернунн був владикою підземного царства та пов’язаний із циклами вмирання і відродження природи. Цернунн був найбільш колоритним міфологічним богом кельтів, що не піддався римській асиміляції.

  Кельтська міфологія, Овейн — лицар короля Артура

  Повернутися на сторінку Міфологія кельтів

  Комментарии закрыты.