Славний бард Оісін. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

  Славний бард Оісін. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

  Оісін (в міфології ірландських кельтів) — славний бард, син Фінна Макулла, мудреця і провидця. Його знаменита пригода пов’язана з Ніам, донькою бога моря Мананнана, сина Лера. Оісін зустрів її на березі озера під час полювання — дівчина на коні із срібними копитами і золотою гривою з’явилася перед ним несподівано. Дізнавшись, що вона пройшла далекий шлях лише для того, щоб запросити його у володіння свого батька на острові Блаженних, юнак, не замислюючись, скочив на чарівного коня.

  Оісін і фея Ніам понеслися на сніжно-білому скакуні в потойбічний світ, на острів Блаженних, де текли медові річки, повітря було напоєне ароматом чудових квітів і час летів непомітно.

  У потойбічному світі Оісін дав підводний бій велетню із фоморів, проявивши військове мистецтво, гідне Фінна Маккула. Але незабаром юнак затужив за Ірландією. Ніам дала йому свого дивовижного скакуна і веліла не сходити з нього, інакше він ніколи не зможе до неї повернутися.

  Оісін, що провів щасливі роки на дивовижному острові Блаженних, повернувся у свою Ірландію. Батьківщина здалася Оісіну чужою, незнайомою країною, непривітною і холодною, люди — сумними. Усі вже дуже давно забули його. Випадково Оісін зустрів жебраків, що намагалися зрушити величезний валун, і з легкістю підняв кам’яну брилу, не злізаючи з коня. Але раптом сідло з’їхало, і Оісін рухнув на землю. Вмить чарівний кінь зник, а знаменитий, повний сил воїн і бард перетворився на сліпого виснаженого старого, єдиного свідка століття чудес, самотнього і усіма забутого.

  ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

  Нуаду — впливовий вождь і проводир Племен богині Дану (Туатха Де Данаан). Мав прізвисько Аргатлам, що означає «Срібна Рука».

  Огма — сонячноликий бог красномовства, син бога знань Дагда. Огма зображався у вигляді старика, одягненого в звірину шкуру і озброєного палицею.

  Сідхе — загальна назва богів племені богині Дану (Туатха Де Данаан), яким було відведено особливе володіння у потойбічному (підземному) світі після поразки від Синів Милий Еспейна.

  Кельтська міфологія, Славний бард Оісін

  Повернутися на сторінку Міфологія кельтів

  Комментарии закрыты.