Кельтський бог Огма — бог красномовства. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтський бог Огма —  бог красномовства. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Огма (Огміос, Огмій) (в ірландській міфології кельтів) — сонцеликий бог красномовства, син бога знань Дагда. Огма зображувався у вигляді старика, одягненого в звірину шкуру і озброєного палицею. Вуха людей, що стояли поряд з богом, поєднувалися тонкими ланцюжками з його мовою.

Огма був представником племені богині Дану, основної групи кельтських божеств. Цього бога називали сонцеликим, його величезна фізична сила поєднувалася із даром провидця і деякими магічними здібностями. Огма ототожнювали з грецьким Гераклом.

Богові Огма приписують винахід давньої системи огамічного письма кельтів і піктів, що було рядом вертикальних або похилих ліній, які перетинають горизонтальну основну лінію. Огамічні написи висікали на каменях, скелях, вирізували на металевих, кістяних і дерев’яних виробах. До нашого часу дійшло близько 400 таких написів.

Видатний поет Огма, як і усі ірландські боги, був воїном і, як грецький Гермес і римський Меркурій, відповідав за супроводження людей племені Дану до потойбічного світу. На відміну від цих богів, функції Огми були набагато приємніші, оскільки потойбічний світ кельтів був затишним і спокійним місцем відпочинку душі до її наступного відродження.

У деяких ірландських міфах мовиться, що Огма одружився на Етайн, донці бога-лікаря Діан Кехта. У другій і останній битві при Мойтурі Огма вбив Індеха, сина фоморської богині Домну, царя фоморів, демонічних істот, що викликали на бій молодих богів із Племен богині Дану. У кровопролитній битві, в якій перемога дісталася Племенам богині Дану, Огма добув чарівний меч, який міг розповісти про усі подвиги, здійснені з його допомогою.

Огма загинув у битві богів з демонами-фоморами.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Морріган — богиня війни і смерті на полі бою, яка допомагала Племенам богині Дану. Морріган сприймають як окреме божество, і як триіпостасну богиню, яку ототожнюють з іншими богинями війни: Махой, Бадб і Немаін.

Немаін (жахлива, злісна) — богиня війни. Разом із Бадб, Морріган і Махою вона оберталася на чарівну діву або ворона, яка перебувала над полі битви.

Немона  — одна із найдавніших богинь, яка була покровителькою домівки, верховною жрицею кельтських обрядів і богинею-захисницею общини кельтів.

Кельтська міфологія, Кельтський бог Огма — бог красномовства

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів