Кельтський бог Нуаду — бог і проводир Племен богині Дану. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтський бог Нуаду —  бог і проводир Племен богині Дану. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Нуаду (Нуада) (в міфології ірландських кельтів) — впливовий бог і проводир Племен богині Дану (богів Туатха Де Данаан). У першій битві при Мойтурі (Маг Туаред) він втратив руку, попри те, що у нього був чарівний меч, від якого ніхто не міг врятуватися.
Оскільки людина з фізичною вадою не могла бути королем богів Туатха Де Данаан, Нуаду був вимушений відректися від трону і поступитися ним Бресу. Згодом бог лікар Діан Кехт зробив йому срібну руку, так що Нуаду отримав прізвисько Аргатлам, що означає «Срібна Рука». Після цього жадібний і підлий Брес був повалений з трону, і Нуаду знову став королем Туатха Де Данаан.
У війні, що спалахнула услід за цим, Нуаду, Балора, що побоювався, у зв’язку з пророцтвом загибелі від його ока, передав свою владу Лугу.
Але під час другої битви при Мойтурі смертоносний погляд Балора згубив Нуаду і його дружину Немаін до того, як бог сонця Луг встиг уразити велетня з пращі. У валлійській міфології Нуаду відповідає бог Нудд.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Керідвен — богиня родючості і мати потворних синів Афагдду і Морфана. Лицарі побоювалися вступати у бій із Морфаном, оскільки вважали, що подібну потворність може мати тільки Сатана.

Луг — бог світла, пов’язаний із солярним культом. Його завжди зображували молодим красивим воїном. У жилах Лугу текла кров фоморів, він онук одноокого ірландського бога Балора, вождя фоморів, які боролися з Племенами богині Дану за владу над Ірландією.

Мананнан — син бога морів Лера. Він отримав своє ім’я від назви острова Мен, розташованого в Ірландському морі на півдорозі від Ірландії до Британії. Мананнан також був божеством моря, чарівником і цілителем, владикою острова Блаженних, де жив в замку Емхайн.

Кельтська міфологія, Кельтський бог Нуаду — бог і проводир Племен богині Дану

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів