Кельтська богиня Немона — богиня домівки. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтська богиня Немона —  богиня домівки. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Немона (Немаін, Неметона) (в кельтській міфології) — одна із найдавніших богинь. Дружина і супутниця бога Тевтата, покровителя військової і мирної діяльності кельтів, в римський час бог війни і битв. Ймовірно, у прадавні часи Немона була покровителькою домівки, верховною жрицею кельтських обрядів і богинею-захисницею общини кельтів. Надалі Немона шанувалася як одна із трьох богинь війни, що сіють розбрати і руйнування. Ототожнювалася з іншими богинями битв і битв: Махой, Бадб і Морріган.

У міфології і релігії кельтів досі багато що залишається нез’ясованим, незважаючи на багатий археологічний і етнографічний матеріал, відкритий останнім часом. Велика частина кельтських богів є не лише уособленням сил природи, але і втіленням якої-небудь духовної стихії. Найвидніші фігури кельтського Олімпу — Тевтат, Тараніс і Езус. Перший з цієї тріади відповідає римському Марсу і носить іноді інші імена: Сегомона, Камула; дружиною цього лютого бога була богиня Немона. Тараніс відповідав римському Юпітеру, а Езус — Меркурію.

Великим шануванням користувалися також боги Беленус і Огма. Беленус є сонячним богом, спорідненим римському Аполлону. Бог красномовства Oгма зображувався дряхлим старим з протягнутими від язика золотими нитками до вух натовпу слухачів, з палицею в одній руці і луком в іншій. За величезну фізичну потужність Огму ототожнюють з грецьким Гераклом. У кельтів була ще маса другорядних божеств різних місцевостей, богинь-матерів, покровительок землеробства, що піклуються про людське благополуччя. Головні кельтські боги вимагали для свого умилостивлення людської крові. Їм в жертву приносили, звичайно, військовополонених або різного роду лиходіїв і злочинців, але іноді і безневинних.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Діан Кехт — бог лікування, часто зображувався з величезною п’явкою або змією в руках. Діан Кехт виліковував будь-якого пораненого племені Дану, якщо тільки у нього не відрубана голова, не пошкоджений мозок і не зламаний хребет.

Домну — фоморська богиня, мати Індеха, царя фоморів. Зазвичай зображалася увінчаною оленячими або цапиними рогами, і в шкурах жертовних тварин. Більшість демонів-фоморів були вигнані з Ірландії, а частина демонічних істот, у тому числі і богиня Домну безповоротно сталі мешканцями підземного світу.

Езус —бог битв, що вимагав людських жертв, неодмінно повішених на дереві.

Кельтська міфологія, Кельтська богиня Немона — богиня домівки

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів