Кельтська богиня Морріган — богиня війни і смерті. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтська богиня Морріган — богиня війни і смерті. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Морріган (в ірландській міфології кельтів) — богиня війни і смерті на полі бою, яка допомагала Племенам богині Дану в обох битвах при Мойтурі. Її ім’я переводять як «Велика Королева» або «Королева Примар», що повністю відповідає її природі. Морріган можна сприймати і як окреме божество, і як свого роду триіпостасну богиню, яка ототожнюється з іншими богинями війни: Махой, Бадб і Немаін.

Сама богиня Морріган участі у битвах не брала, але неодмінно була присутньою на полі бою і використовувала усю свою могутність, щоб допомогти тій або іншій стороні. Крім того, Морріган у легендах приписується дар пророцтва і здатність прорікати всілякі заклинання.

Роль Морріган в ірландській міфології дуже схожа на роль валькірій в скандинаво-германській космології. І Морріган, і валькірії використовують магію для того, щоб накласти окови на воїнів і вибрати того, хто з них загине.

Морріган також асоціювалася із сексуальним початком і плодючістю. Останній аспект дозволяє ототожнювати її з матір’ю богинею. Її сексуальність підкреслена в легенді про Кухуліна, коли вона намагалася спокусити героя, але була знехтувана ним і в її серці спалахнула ревнива ненависть до Кухуліну.

Улюбленим виглядом Морріган в магічних перетвореннях була ворона. Саме у такому вигляді вона всілася на плече героя Кухуліна, після чого той ліг у бою, б’ючись проти армії королеви Медб, адже свого часу Кухулін не лише відмовив Морріган в любові, але в гніві навіть наніс їй рану. Це і вирішило його долю.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Беленус — бог сонця. Беленус — гальський Аполлон, подібно до класичного бога, з яким він ототожнювався, мав функцію лікаря. Але особливо він шанувався як божий патрон теплих джерел.

Бран — бог потойбічного світу, син бога морів Лліра, правитель Британії. Бран міг дивовижним чином переходити моря і переносити своє військо на власній спині.

Бригід — богиня лікування і родючості, що допомогла жінкам під час пологів. Дружина бога Бреса, який очолював Племена богині Дану. Культ її був поширений по усій Ірландії і Британії, де її гущавині називали Бригантія.

Кельтська міфологія, Кельтська богиня Морріган — богиня війни і смерті

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів