Кельтська чаклунка і чарівниця Моргана ле Фей. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтська чаклунка і чарівниця Моргана ле Фей. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Моргана ле Фей (в кельтській міфології) — чаклунка і чарівниця, звідна сестра короля Артура, його заклятий ворог. Один із міфів оповідає, як Моргана ле Фей вмовила лицаря Трістрама прийняти від неї в подарунок прекрасний золотий щит, прикрашений дивним малюнком — лицар Ланселот, що бере в полон королівську пару, Артура і Гвіневру. Коли Трістрам явився до двору короля і взяв участь в рицарському турнірі, то під час поєдинку з Артуром спис короля розколовся об його зачарований щит.

Відома історія про те, як Моргана викрала Екскалібур, дивовижний меч Артура, передала його своєму коханому Акколону, вручивши королю копію, підробку. Проте Моргана, що поєднувала заняття чорною магією з мистецтвом лікування, влаштовувала Артуру прикрощі лише за життя, але після смерті понесла його на Аваллон, де стала його охоронцем.

Образ чаклунки Моргани ле Фей з кельтських віддань надалі трансформувався в образ чарівниці Фати Моргани. Фата Моргана, в уявленнях європейського середньовіччя чарівниця, хазяйка островів блаженних — «островів яблук»; з її ім’ям пов’язана назва Фата Моргана (тобто Замок Моргани), яке моряки давали cіткам.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Аонгус — бог любові, син батька богів і покровителя друїдів Дагда і богині води Боанд. У грецькій міфології йому відповідає Ерот.

Балор — одноокий бог смерті і чаклун, проводир потворних демонів-фоморів, що правили Ірландією до Племен богині Дану. Балор вражав ворогів смертоносним поглядом свого єдиного ока.

Бадб — богиня війни, смерті і битв. Вважалося, що поява Бадб під час битви надавала воїнам відвагу і божевільну хоробрість, і навпаки відсутність богині викликала невпевненість і страх.

Кельтська міфологія, Кельтська чаклунка і чарівниця Моргана ле Фей

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів