Мордред — лицар короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Мордред — лицар короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Мордред — сильний і відважний лицар, племінник короля Артура. Вирушаючи на війну у Бретань, король призначив його регентом, але підступний Мордред скористався випадком, щоб зайняти трон в Камелоті і силою одружився на королеві Гвіневрі.

Після повернення Артура відбулася кривава битва при Солсбері, що коштувала життя багатьом лицарям Круглого столу, включаючи сера Мордреда. Смертельно поранений Артур був відвезений на Аваллон, острів у потойбічному світі, вірним лицарем Бедівером (Бедвіром) і трьома таємничими жінками, прибулими за ним на чорному кораблі.

Священний меч Екскалібур за наказом Артура Бедівер закинув в глибоке озеро після смерті короля. Внаслідок зради короля і захоплення влади, а потім нещадної битви прибічників короля з його ворогами прийшов кінець золотому століттю лицарства і славному часу благородного короля Артура.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Мерлін — знаменитий маг і чарівник, наставник короля Артура і талановитий учений, якому приписують створення Круглого столу, зведення міста-фортеці Камелота і Стоунхенджа, загадкової будови з величезних кам’яних брил.

Моргана — чаклунка і чарівниця, звідна сестра короля Артура, його заклятий ворог. Проте Моргана, що поєднувала заняття чорною магією з мистецтвом лікування, будувала Артуру підступи лише за життя, але після смерті понесла його на Авалон, де стала його охоронцем.

Таліесін — чарівник і бард, перший із смертних, мав дар пророцтва. Він був прийомним сином і слугою відьми Керідвен. Його часто зображували у вигляді орла, птахом, що обирається жерцями для польотів душі в потойбічний світ.

Фомори — демонічні істоти, супротивники Племен богині Дану. Ірландці уявляли собі цих демонів у вигляді одноруких, однооких або одноногих істот, потворних і злісних.

Кельтська міфологія, Мордред — лицар короля Артура

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів