Кельтський маг і чарівник Мерлін. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтський маг і чарівник Мерлін. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Мерлін (в кельтській міфології) — знаменитий маг і чарівник, наставник короля Артура і талановитий вчений, якому приписують створення Круглого столу, зведення міста-фортеці Камелота і Стоунхенджа, загадкової будови з величезних кам’яних брил.
Маг, чародій, володар таємного знання, Мерлін міг приймати будь-який вигляд. Проте довірений радник короля Артура не встояв перед красою чи то Вівіан, Володарки озера, чи то Німуе, доньки сицилійської сирени (існують різні версії міфу). Після того, як Мерлін необачно розкрив своїй коханій усі таємниці магії, вона, до пори приховуючи злий і хитрий намір, заточила його в зачароване дерево (чи камінь).
Мудрець і чародій, довірливий Мерлин і уявити собі не міг, що прекрасна кохана підступно вивідає його секрети, щоб самою стати чарівницею, причому могутнішою, ніж він.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Блодуедд — у валлійській міфології прекрасне створіння магів Мату і Гвідіона з квіток дуба, вербняку і таволги, призначена в дружини племінникові Гвідіона Ллеу, якому мати, Аріанрод, заборонила одружуватися на смертній жінці.

Друїди — верховні жерці кельтів, які керували жертвопринесеннями, виконували судові функції, а також навчали воїнів вбивати з використанням силових прийомів, причому військова підготовка була заснована на привчанні юнаків до того, щоб не здригнувшись прийняти смерть.

Медб — королева-воячка Коннахта і чаклунка. Саги оповідають про те, що вона «ніколи не була без чоловіка, ніколи не була ні в чиїй тіні». Медб — єдина, хто міг втілювати верховну владу в королівстві.

Кельтська міфологія, Кельтський маг і чарівник Мерлін

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів