Знаменитий мандрівник Мельдун Мів Дун. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Знаменитий мандрівник  Мельдун Мів Дун. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Мельдун Мів Дун (в міфології ірландських кельтів) — один із найбільш знаменитих мандрівників. Батько Мельдуна був правителем Аранських островів; зі своїми воїнами він висадився на узбережжя Ірландії, розграбував церкву і зґвалтував черницю.

Незабаром зухвалий загарбник загинув від рук заморських розбійників, судячи з усього, вікінгів, а черниця народила Мельдуна, якого усиновила дружина місцевого сеньйора, що доводилася їй сестрою. Хлопчик довгий час не підозрював про своє походження. Дізнавшись про все у справжньої матері, Мельдун із трьома двоюрідними братами відправився на батьківщину давно загиблого батька. Повний рішучості помститися за його смерть, Мельдун звернувся до друїдів, які вказали йому сприятливі дні для спорудження човна з трьох шарів бичачих шкур, а також для спуску її на воду і відплиття. Разом із братами і ще сімнадцятьма воїнами юнак відправився в небезпечну подорож.

Перший острів, до якого пристав Мельдун, був населений вбивцями, але не тими, хто вбив його батька; на другому мешкали велетенські мурашки, які майже зжерли команду разом з човном. На відміну від них, величезні птахи, що населяли наступний острів, були нешкідливі. Вони навіть забезпечили мандрівників м’ясом.

Ще два острови належали жахливим кровожерним коням, і можна зрозуміти радість Мельдуна, коли мандрівники пристали до острова Будинки Лосося. Там їх чекала порожня хатина з їжею, питвом і зручними ліжками, а свіжа лососина потрапляла на кухню за допомогою пристрою, який викидав рибину з моря прямо у будинок. Наступний острів був вкритий садами з чудовими на смак яблуками.

Проте далі їх очікувала небезпека на островах Вертких Тварюк, Войовничих Коней, Таємничого Кота і Лютого Кабана, а земля одного з островів була гаряча, як вулкан. Серед дивовижного створення і тварюк, зустрінутих під час шляху, були: свиня і телята, такі величезні, що не вміщалися в котел; вівці, що міняли колір шерсті за своїм бажанням; похмурий мірошник, який молов усе, що можна було розмолоти; плем’я плакальників; острів, розділений на чотири королівства огорожами із золота, срібла, міді і кришталю; замок із скляним мостом, в якому жила красуня, що відкинула залицяння Мельдуна; птахи, що плачуть; самотній паломник на крихітному острівці, який щорічно волею провидіння Господня збільшувався; дивовижний фонтан із струменями з молока, пива і вина; велетні-ковалі; море із скла; море з хмар, в якому несподівано виникали замки, ліси, тваринні і страшні чудовиська; підводний острів Пророцтв; колосальна срібна колона і така ж сітка; недосяжний острів на п’єдесталі; пропозиція вічної молодості на острові Королівських Доньок; нарешті, відлюдник, що живився лососем, якого приносила йому ручна видра, і хлібом, що йому доставляли ангели.

Мельдун врешті-решт наздогнав вбивць батька, але, коли вони змолилися про пощаду, відпустив їх. Так закінчилася подорож, про яку говорять, що у ній зібрана «уся мудрість Ірландії».

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Овейн — один з лицарів Круглого столу, відважний і благородний воїн, випробував у своєму житті безліч пригод, серед яких була перемога над Чорним лицарем, битва з драконом і приручення лева.

Персеваль — лицар короля Артура, один із багатьох, хто відправився на пошуки Граалю, священної чаші з кров’ю розіпнутого Ісуса Христа. Непорочності сера Персеваля вистачило лише на те, щоб на мить побачити Грааль, але недостатньо для тривалого його споглядання і тим більше для божої милості.

Трістан — лицар, коханий Ізольди, дружини короля Марка. Легенда про Трістана і Ізольду Золотоволосу народилася у Бретані і стала популярної в усіх країнах Західної Європи.

Утер — молодший син короля Констана, батько Артура, творець Круглого столу. Немовля Артура, Утер був вимушений віддати на виховання магові Мерліну.

Кельтська міфологія, Знаменитий мандрівник Мельдун Мів Дун

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів