Кельтська королева-воячка Коннахта і чаклунка Медб. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтська королева-воячка Коннахта і чаклунка Медб. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Медб (Маєве) (в ірландській міфології кельтів) — королева-воячка Коннахта і чаклунка. Саги оповідають про те, що жоден чоловік не мав права правити Коннахтом, якщо він не був одружений на Медб, єдиною, хто міг втілювати верховну владу в королівстві. Там же говориться, що вона «ніколи не була без чоловіка, ніколи не була ні в чиїй тіні».

Найзнаменитішим військовим походом Медб став набіг на Ольстер, в ході якого її воїни викрали бурого бика з Куальнге і вбили героя Ольстера Кухуліна. Сама королева, вже у літньому віці, загинула від руки Форбаі, сина короля Ольстера Конхобара Мак Несса, під час купання.

Юнак довідався, що Медб мала звичку плавати в полуейському ставку. Він ретельно виміряв відстань від купальні до берега, повернувся в столицю Ольстера Емайн Маху і тренувався там в метанні з пращі, доки не навчився збивати яблуко з верхівки жердини, що стоїть від нього на такій же відстані. Досягнувши необхідної міри майстерності, Форбаі прокрався до ставка і каменем уразив Медб прямо в середину лоба. Така була помста Ольстера.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Галахад — єдиний лицар короля Артура, якому довелося побачити святий Грааль в його істинному виді і потримати Грааль в руках.

Ланселот — один із благородних лицарів Камелота по прозванню Озерний. Одного разу Моргана ле Фай зачарувала його і замкнула в замку з тим, щоб він вибрав собі коханою одну із чотирьох її вірних фей.

Мордред — сильний, підступний і віроломний лицар, племінник Артура, повстав проти свого короля.

Кельтська міфологія, Кельтська королева-воячка Коннахта і чаклунка Медб

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів