Кельтський бог Мананнан — бог моря. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Кельтський бог Мананнан —  бог моря. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Мананнан (в міфології ірландських кельтів) — син бога морів Лера. Він отримав своє ім’я від назви острова Мен, розташованого в Ірландському морі на півдорозі від Ірландії до Британії. Мананнан також був богом моря, чарівником і цілителем, владикою острова Блаженних, де жив в замку Емхайн («яблуневі дерева»). Існувала думка, що його володіння знаходяться біля західних берегів Ірландії, десь в Атлантичному океані.

Дружиною Мананнана сина Лера була відома своєю красою Фанд, яка закохалася в героя Ольстера Кухуліна, але все-таки залишилася з чоловіком: Мананнан змахнув між нею і Кухуліном чарівним плащем, щоб закохані вже ніколи не могли зустрітися. Мананнан син Лера був благородний, гарний собою і умів змінювати свій вигляд, а його колісниця однаково легко мчала як по хвилях, так і по суші. Крім того, у бога був самохідний човен, який боги і прості смертні іменували «Чистильник хвиль». Він був батьком безлічі дітей від богинь і земних жінок, а один з його смертних синів, Монган, що успадкував надприродні здібності батька, з часом стане великим королем і могутнім воїном.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Артур — великий король Логрес, найзнаменитіший з кельтських героїв, особливу популярність отримав в середні віки, коли слава про його подвиги і подвиги його соратників, лицарів Круглого столу, рознеслася по Західній Європі.

Борс — лицар короля Артура. Один із трьох лицарів (разом з Галахадом і Персевалем), яким був явлений Святий Грааль.

Гавейн — найчемніший лицар Круглого столу, ворог сера Ланселота. Найбільш відомий міф про битву Гавейна із Зеленим лицарем.

Кельтська міфологія, Кельтський бог Мананнан — бог моря

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів