Друїди, маги, чаклуни, міфічні істоти і демони кельтів. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Друїди, маги, чаклуни,  міфічні істоти і демони кельтів. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

1. Блодуедд

Блодуедд — у валлійській міфології прекрасне створіння магів Мату і Гвідіона з квіток дуба, вербняку і таволги, призначена в дружини племінникові Гвідіона Ллеу, якому мати, Аріанрод, заборонила одружуватися на смертній жінці.

2. Друїди

Друїди — верховні жерці кельтів, які керували жертвопринесеннями, виконували судові функції, а також навчали воїнів вбивати з використанням силових прийомів, причому військова підготовка була заснована на привчанні юнаків до того, щоб не здригнувшись прийняти смерть.

3. Медб

Медб — королева-воячка Коннахта і чаклунка. Саги оповідають про те, що вона «ніколи не була без чоловіка, ніколи не була ні в чиїй тіні». Медб — єдина, хто міг втілювати верховну владу в королівстві.

4. Мерлін

Мерлін — знаменитий маг і чарівник, наставник короля Артура і талановитий учений, якому приписують створення Круглого столу, зведення міста-фортеці Камелота і Стоунхенджа, загадкової будови з величезних кам’яних брил.

5. Моргана

Моргана — чаклунка і чарівниця, звідна сестра короля Артура, його заклятий ворог. Проте Моргана, що поєднувала заняття чорною магією з мистецтвом лікування, будувала Артуру підступи лише за життя, але після смерті понесла його на Авалон, де стала його охоронцем.

6. Таліесін

Таліесін — чарівник і бард, перший із смертних, мав дар пророцтва. Він був прийомним сином і слугою відьми Керідвен. Його часто зображували у вигляді орла, птахом, що обирається жерцями для польотів душі в потойбічний світ.

7. Фомори

Фомори — демонічні істоти, супротивники Племен богині Дану. Ірландці уявляли собі цих демонів у вигляді одноруких, однооких або одноногих істот, потворних і злісних.

Кельтська міфологія, Друїди, маги, чаклуни, міфічні істоти і демони кельтів

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів