Лицарі Круглого столу Камелота королівства Логрес та інші герої. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Лицарі  Круглого столу Камелота королівства Логрес та інші герої. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

1. Артур

Артур — великий король Логрес, найзнаменитіший з кельтських героїв, особливу популярність отримав в середні віки, коли слава про його подвиги і подвиги його соратників, лицарів Круглого столу, рознеслася по Західній Європі.

2. Борс

Борс — лицар короля Артура. Один із трьох лицарів (разом з Галахадом і Персевалем), яким був явлений Святий Грааль.

3. Гавейн

Гавейн — найчемніший лицар Круглого столу, ворог сера Ланселота. Найбільш відомий міф про битву Гавейна із Зеленим лицарем.

4. Галахад

Галахад — єдиний лицар короля Артура, якому довелося побачити святий Грааль в його істинному виді і потримати Грааль в руках.

5. Ланселот

Ланселот — один із благородних лицарів Камелота по прозванню Озерний. Одного разу Моргана ле Фай зачарувала його і замкнула в замку з тим, щоб він вибрав собі коханою одну із чотирьох її вірних фей.

6. Мордред

Мордред — сильний, підступний і віроломний лицар, племінник Артура, повстав проти свого короля.

7. Овейн

Овейн — один з лицарів Круглого столу, відважний і благородний воїн, випробував у своєму житті безліч пригод, серед яких була перемога над Чорним лицарем, битва з драконом і приручення лева.

8. Персеваль

Персеваль — лицар короля Артура, один із багатьох, хто відправився на пошуки Граалю, священної чаші з кров’ю розіпнутого Ісуса Христа. Непорочності сера Персеваля вистачило лише на те, щоб на мить побачити Грааль, але недостатньо для тривалого його споглядання і тим більше для божої милості.

9. Трістан

Трістан — лицар, коханий Ізольди, дружини короля Марка. Легенда про Трістана і Ізольду Золотоволосу народилася у Бретані і стала популярної в усіх країнах Західної Європи.

10. Утер

Утер — молодший син короля Констана, батько Артура, творець Круглого столу. Немовля Артура, Утер був вимушений віддати на виховання магові Мерліну.

Кельтська міфологія, Лицарі Круглого столу Камелота королівства Логрес та інші герої

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів