Ланселот — лицар короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Ланселот — лицар короля Артура. КЕЛЬТCЬКА МІФОЛОГІЯ

Ланселот (в кельтській міфології) — один із благородних лицарів короля Артура по прозвищю Озерний — в дитинстві Володарка озера занурила його в чарівні води.

Сер Ланселот був найкрасивішим з лицарів. Та одного разу Моргана ле Фай зненавиділа Ланселота, зачарувала його і замкнула в замку з тим, щоб він вибрав собі коханою одну із чотирьох її вірних фей. Проте лицар відкинув усіх красунь, оскільки беззавітно кохав королеву Гвіневри, дружину Артура.

Існує міф про викрадення Гвіневри лицарем Мелегантом, який давно бажав мати королеву. Ланселот вчасно звільнив королеву із замку Мелеганта. Але той встиг повідати королеві Артуру про зв’язок Ланселота і королеви Гвіневри. Дізнавшись про зраду дружини, король вирішив стратити її, але Ланселот знову з боєм звільнив свою кохану. Його дії розкололи єдність лицарів Круглого столу і підірвали могутність держави Артура.

Після смерті короля Гвіневри стала черницею в Амсбері. Ланселот лише одного разу зустрівся з нею, перш ніж став відлюдником.

ДІЗНАЙТЕСЯ БІЛЬШЕ

Лаег — в ірландській міфології колісничний Кухуліна. Кельти славилися мистецтвом вести бій на колісницях, майстерність Лаега зіграла велику роль в перемогах Кухуліна

Мельдун — один із найбільш знаменитих мандрівників. Про саги, що оповідають про подорожі і пригоди Мельдуна говорять, що в них зібрана «уся мудрість Ірландії».

Оісін — славний бард, син Фінна Макулла, мудреця і провидця. Його знаменита пригода пов’язана з Ніам, донькою бога моря.

Кельтська міфологія, Ланселот — лицар короля Артура

Повернутися на сторінку Міфологія кельтів